лестница на второй этаж

Коли площа приватного будинку досить велика, сходи на другий поверх стають обов'язковим елементом планування. Влаштування сходів визначається висотою кімнат, що використовуються будматеріалами, та архітектурними особливостями будинку в цілому. Враховується необхідність влаштування поручнів: для житлових приміщень вони є обов'язковими.

Перш ніж робити сходи, необхідно вибрати конструкцію і підібрати оптимальний розмір. Якщо ж планується зробити роботу повністю власноруч, необхідно розрахувати навантаження, продумати розміри конструктивних елементів та монтаж. Дивіться ремонт квартир.

Выбор материала для лестницы

Сходи виготовляють із різних матеріалів, наприклад з бетону, металу, деревини, скла, різних видів пластику, композитів. Можна також комбінувати варіанти, наприклад, металевий каркас та дерев'яні сходи.

Для дерев'яних будинків та каркасних будівель найбільш доречними є дерев'яні сходи, а також металокаркасні легкі варіанти. Який би матеріал не використовувався, він не повинен бути слизьким. Не слід лакувати дерев'яні сходи, їхня гладка поверхня буде не зовсім зручна для експлуатації. Бажано обробити горизонтальні поверхні шкіркою, або закріпити палас.

як робити сходи на другий поверх

Конструкція сходів на другий поверх

Маршові дерев'яні сходи встановлюють у приватних будинках з будь-яким плануванням. До неї входить один або кілька маршів із прямими сходами. Сходи безпечні та зручні, але потребують великого простору для встановлення. Конструкція на косоурах - варіант, який найчастіше використовується. На головну балку, оформлену у вигляді гребінки, зверху спираються сходинки. Зазвичай використовуються два косоури, але сходи можуть бути також з однією несучою конструкцією, або з трьома.

косуор

Другий варіант, також доступний для самостійного монтажу - на тятиві. Балки в цьому випадку розташовуються з боків сходів. Конструкція візуально виглядає важчою та масштабнішою, отже – надійнішою. Якщо необхідний невеликий поворот, на певній ділянці майданчик замінюють забіжними сходами.

Як розрахувати параметри

Головний розрахунковий параметр – навантаження. За стандартами вона становить 180 – 220 кг на один щабель. Якщо передбачається, що користуватися конструкцією будуть інтенсивно, потрібно збільшити розрахункове навантаження на самі щаблі, і на поручні. Якщо у сходів не один марш, а кілька, у кожному має бути не менше 4 і не більше 15 ступенів. Розміри майданчиків між маршами роблять кратними довжиною кроку.

Конструкція відкритого типу виготовляється без подступенков, особливо зручно при недостатній ширині ступенів. Однак виглядають такі сходи не так респектабельно, як закриті.

Рекомендована СНиП висота щаблі повинна становити 20 см, це чверть стандартного кроку. Ширина проступи - приблизно 30 см, з урахуванням того, що найбільш комфортно встановлювати на проступ не менше 90% довжини ступні.

Кут нахилу 25 – 35 градусів, а загальна ширина – 90 – 100 см. За такої ширини на сходах без проблем зможуть розійтися дві людини, і зручно пронести габаритні предмети.

Для самостійних розрахунків зручно скористатися графічним способом.

У масштабі виконується креслення бокового виду сходового отвору, підраховується кількість маршів, потім щаблів.

Висота отвору поділяється на однакові відрізки за висотою подступенка. Позначаються всі елементи. Після промальовування всіх щаблів і знаходження положення верхньої, розраховуються розміри майданчиків.

сходи на другий поверх

Особливості монтажу сходів

Для влаштування дерев'яних сходів можна придбати готові комплекти з ступенями необхідних розмірів, вирізаними за шаблоном та відшліфованими. Матеріал виробництва - сосна як найбільш економічне рішення, тверді породи деревини (дуб, бук). Використовувати меблевий щит 40-50 мм.

  1. Якщо ж виготовляти сходи на другий поверх самому від початку до кінця, потрібно підготувати дошки для сходів та майданчиків товщиною 40 мм.
  2. Подвійні косоури виготовляються з пиломатеріалу 40 мм, а для одинарних знадобиться не менше 60 мм.
  3. Для підсходів необхідні дошки товщини 25 мм.
  4. Перила роблять із бруса 50 мм для поручнів, і 40 мм — для стійок.
  5. Якщо планується робити сходи на косоурах, їх монтують одразу на першому етапі. Спирання їх на підлогу перевіряється за рівнем.
  6. Далі монтуються сходи. Стики промазуються герметиком.
  7. На заключному етапі монтуються перила з поручнями. Не точний розпил за необхідності можна доопрацювати на місці.

Маршові дерев'яні сходи простої конструкції не вимагатимуть значних витрат часу і виявляться під силу навіть майстру з невеликим досвідом будівництва. В результаті роботи у будинку з'явиться зручна, гарна, безпечна конструкція.
сходи в будинку на другий поверх

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.