Очистка швов между плиткой

Навіщо чистити шви між плиткою?

Ремонт ванної кімнати – подія дуже відповідальна і не дешева. Ми намагаємося підійти до нього дуже уважно, але в той же час намагаємось на чомусь заощадити, особливо на завершальному етапі. Одним із варіантів, на чому можна заощадити, є затирання для плитки або, як її ще називають, фуга. Існує досить багато виробників даного виду будматеріалу, що випускають продукцію різної якості, властивостей та вартості. Від цих параметрів безпосередньо залежить довговічність і здатність затирання справлятися зі своєю функцією. Також якість затирання плиткових швів залежить від майстерності плиточника.

Наслідками неякісно виконаної роботи із затирання швів та застосування для цих цілей неякісного матеріалу може бути розтріскування плиткових швів. Враховуючи те, що їх функцією є не тільки декорування, а ще й водонепроникність, то розтріскування швів призведе до потрапляння в них вологи і як наслідок намокання плиткового клею, а це може послабити клейові властивості. Так само волога, що потрапила в шов, може сприяти виникненню плісняви, що згубно впливає на наше здоров'я. Тому затирання для плитки – це не той випадок, коли можна економити. В ідеалі, у ванній кімнаті краще використовувати затірку на основі епоксидної смоли або двокомпонентну затірку, але її вартість у кілька разів вища за вартість затірки на цементній основі. Якщо до бюджету ремонту вашої ванної кімнати не закладено витрати на двокомпонентне затирання, то за наявності правильно організованої системи вентиляції ванної кімнати достатньо застосувати затирання на цементній основі з водовідштовхувальною добавкою, бажано перевіреного виробника.

Якщо ж ви все-таки заощадили на даному виді матеріалу, то згодом на плиткових швах може з'явитися темний наліт плісняви, який з кожним роком займатиме все більшу площу і ставатиме дедалі темнішим. Оскільки передбачити це не вдалося, доведеться виправляти помилки зараз.

Очищення плитки від старої затірки
Відновлення свіжості швів між плиткою у ванній кімнаті

Спосіб оновлення плиткових швів.

Є кілька варіантів відновити свіжість плиткових швів, але лише один із них буде ефективним.

    • Одні пропонують просто пофарбувати плиткові шви у необхідний колір латексною фарбою;
    • Інші пропонують заповнити плиткові шви новою затіркою поверх старої запліснілої;

Обидва ці варіанти не зможуть зупинити зростання грибка і через деякий час він знову з'явиться на поверхні плиткових швів.

  • Єдиним вірним рішенням такої ситуації буде повністю вичистити старі шви від старого затирання. Це можна зробити за допомогою підручних засобів, наприклад, за допомогою ножа або шпателя. Але, у такому разі, є ризик пошкодити поверхню плитки. Тому для цих цілей краще придбати спеціальний інструмент, призначений для розшивки плиткових швів. Після того, як шви повністю очищені, їх слід добре промити мильним розчином. Після цього шви необхідно обов'язково обробити антигрибковим складом. Після цього необхідно дати швам повністю висохнути і можна приступати до їх заповнення новою затиркою.

Ну а яку затірку вибрати вирішувати вам, адже ви вже знаєте, скільки часу прослужить звичайна затірка на цементній основі. А так само скільки часу та зусиль йде на відновлення зовнішнього вигляду вашої ванної кімнати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.