Реставрація паркету
Вартість робіт від 320 грн/м2
  • Мозаїчний паркет
  • Набухання паркету
  • Дряпини
  • Після затоплення

Паркет - один із найпопулярніших варіантів підлогових покриттів. Затребуваність його обумовлена довговічністю та здатністю витримувати великі навантаження. Однак навіть такий матеріал може зношуватися, через що потрібно виконувати його відновлення. Крім того, паркетна дошка не любить певних видів впливу, які здатні призвести до її псування. У всіх таких ситуаціях необхідно звертатися до грамотних фахівців. У Харкові реставрацію паркету здійснює компанія Trofimov.

Відновлення паркету без пилу

Для багатьох такий вислів здається фантастикою, але це більш ніж реально. Кваліфіковані фахівці здатні зробити реставрацію без пилу. При виконанні роботи не доведеться звільняти квартиру від м'яких меблів, щоб вона не забилася стружкою та тирсою.

Щоб уникнути утворення пилу, застосовується наступна послідовність дій:

  1. Спочатку проводиться підготовчий етап: виконується грубе циклювання спеціальним обладнанням, що вловлює велику стружку, що утворюється під час цього процесу.
  2. Важкодоступні ділянки, кути обробляються виключно вручну.
  3. Потім здійснюється тонке шліфування.
  4. На фінальному етапі проводиться нанесення лакового чи олійного складу. У процесі цих робіт пиловим частинкам вже просто нема звідки взятися.

Увага! Тонке шліфування виконується із застосуванням спеціальних пиловловлювачів, пилососів, що блокують поширення сміття по повітрю.

Таким чином, майстри здатні виконати завдання, не забруднивши квартиру чи будинок, за рахунок професійного обладнання та навичок його використання.

Мозаїчний паркет

У разі наявності серйозних пошкоджень цей вид паркету найкраще повністю демонтувати, щоб потім укласти заново. Елементи, які не підлягають ремонту, виготовляються заново. Підбирається колір і структура дерева, щоб вони не виділялися на тлі інших ні відразу після монтажу, ні після тривалого періоду.

При розбиранні особливо складних мозаїк фахівці записують місце кожного окремого елемента, щоб потім повернути його на місце. Проведення такої складної процедури необхідне, оскільки мозаїка для підлоги складається з безлічі невеликих шматочків, які можуть самостійно втрачати зчіпку з основою. І це призводить до появи скрипів і навіть випадання окремих елементів.

Після циклювання та полірування відновлена підлога виглядатиме новою, нічого не нагадає про те, що вона вимагала серйозного втручання.

Набухання паркету

У разі набухання паркету ремонтник насамперед аналізує причину прояву проблеми. Це може бути вогкість у певному місці, неправильний підбір розміру дерев'яних елементів або систематичне порушення правил експлуатації.

Щоб усунути дефектну ділянку, проводиться часткове розбирання підлоги у місці її прояву. Це допомагає точніше визначити, звідки бере початок біда. Позбавившись джерела, заново уклавши деталі, майстер виконує циклювання, а також лакування або тільки цієї ділянки, або всієї кімнати. Це залежатиме від ситуації, стану решти дошки.

Подряпини на паркеті

Якщо з'явилися подряпини, далеко не завжди потрібно повторне циклювання, а також обробка лаком або олією. Навіть глибокі дефекти, якщо вони поодинокі, можна усунути професійними засобами.

До їх переліку входять:

  • різні види кольорових герметиків;
  • вентильний маркер;
  • реставраційний штрих;
  • кольорові воскові бруски;
  • лакові олівці.

Доцільність використання якогось конкретного засобу визначається на місці, виходячи з характеру ушкоджень, необхідності глибокого проникнення діючої речовини. Чим більше буде подряпина, тим складніше приховати таку ваду, але для професіоналів немає нічого неможливого.

Увага! Якщо подряпини накопичилися по всій поверхні у великій кількості, то тільки в цьому випадку може бути доцільною повна реставрація зі зняттям верхнього шару та подальшою обробкою лаком.

Після затоплення

Затоплення квартири водою є серйозною проблемою, яка дуже негативно позначається на стані підлоги. Результатом може бути повністю знищений паркет, який доведеться перекладати наново. Проте, навіть якщо видимих змін немає, слід викликати майстри для огляду, адже вади здатні проявитися набагато пізніше. Їх потрібно прибирати відразу після висихання поверхні.

Серед таких дефектів найчастіше трапляються:

  • зміна відтінку певних ділянок дощок;
  • прояв з часом сколів, ущелин;
  • різні варіанти деформації, що призводять до появи скрипів, а також інших неприємних звуків;
  • проростання плісняви, що знищує деревину та завдає шкоди здоров'ю мешканців.

Щоб не допустити подібної ситуації, потрібно правильно висушити підлогу після затоплення, а також відремонтувати пошкоджені зони. Зробити це може лише професіонал, який знає тонкощі процесу.

Реставрація щілин

У разі щілин слід шукати причину, звідки вони могли взятися. Найпростішим варіантом є некоректна експлуатація з порушенням правил та норм догляду. Щоб усунути дефекти, що з'явилися з часом, необхідне втручання фахівця.

Виникнення тріщин також може бути обумовлено усадкою будинку і часто проявляється або тільки в побудованих, або дуже старих будівлях. Однак, незалежно від причини, цю ваду можна усунути за допомогою професійного обладнання та витратних матеріалів.

Увага! Залежно від характеру ушкоджень, фахівцем приймається рішення або про просте приховування недоліку, при якому проводиться маскування спеціальними засобами, або про часткове розбирання для капітального ремонту.

  • У яких випадках циклювання старого паркету неприпустиме?

    Якщо дошка лежить багато років, вона могла отримати велику кількість пошкоджень і розсохнути, що призвело до незворотної деградації поверхні. При спробі відциклювати матеріал просто розлетиться, що спричинить ще більші витрати. Є можливість зберегти паркет шляхом повного перекладу перед проведенням обробки.

  • Яке навантаження на мережу дають циклювальні машини?

    Для підключення циклювальної техніки необхідні потужні розетки. Середнє споживання енергії під навантаженням становить 25-30 кВт.

  • Чи можна циклювати паркет, покритий звичайною фарбою?

    Ні, така операція неприпустима, оскільки в'язка фарба швидко виведе з ладу циклювальну техніку. Перед цим треба зробити повне очищення дошки за допомогою шліфування.

  • Який лак використовувати: глянсовий чи матовий?

    Ми рекомендуємо застосовувати двокомпонентний напівматовий лак, оскільки він добре виглядає навіть через тривалий час після нанесення та сприяє прихованню дефектів.

  • Спочатку краще класти паркет чи клеїти шпалери?

    При циклюванні паркетних дощок утворюється багато пилу, тому краще відразу укласти покриття для підлоги, а вже потім клеїти шпалери.

  • Паркет із дуба реставрують?

    Відновити покриття для підлоги можна з будь-якого дерева, так як для цього застосовується спеціальне обладнання.

Щоб замовити ремонт паркетних дощок, зателефонуйте за вказаним телефоном. У нас працюють майстри, які знають усі нюанси подібної роботи. Звертайтеся, ми відновимо паркет швидко та якісно!