Утеплення фасадів у Харкові

 • Утеплення стін зовні
 • Матеріали для утеплення
 • Технологія утеплення

Утеплення фасадів у багатоквартирних будинках є необхідним заходом, а у приватній будівлі стає чи не першочерговим завданням власника. Утеплити квартиру або особняк зовні вигідно, адже скорочення тепловтрат призведе до значної економії. Замовляйте утеплення квартир чи будинків у Харкові під ключ у нас – ми даємо гарантію!

Утеплення фасадів зовні

Коли погода на вулиці значно впливає на температуру в приміщенні, на власника нерухомості чекає багато проблем:

 • особистий дискомфорт;
 • високі витрати на обігрів;
 • підвищена вологість (конденсат);
 • можливі тріщини у стінах;
 • виникнення цвілі.

Швидке подорожчання комунальних платежів робить утримання компактної кімнати практично непідйомним. Житловий приватний або багатоквартирний будинок вимагає великих витрат на опалення, тому важливо намагатися зменшити втрати тепла – тоді витрати знизяться в кілька разів.

Матеріали для утеплення та декоративного оздоблення стін

Вартість матеріалів залежить від якості, тому на них не варто заощаджувати. Краще звернутися за допомогою до спеціалістів. Майстер порадить оптимальний спосіб утеплення з огляду на стан стін.

У місті Харків холодний час займає понад півроку, тому зовнішнє та внутрішнє утеплення потрібно проводити з повним дотриманням технологічних вимог.

Короїд

Це один із найбільш популярних видів декоративного оздоблення утеплених фасадів. Цей спосіб найчастіше застосовується для приватних будинків і заміських особняків. У квартирах оздоблення утеплених стін короїдом застосовують набагато рідше, адже цей матеріал досить грубий. Коли фасад утеплений і оброблений короїдом, цей матеріал повністю показує свої властивості:

 • гідроізоляція;
 • зносостійкість;
 • частинки мармуру захищають поверхню.

По суті, це фактурна штукатурка з елегантним зовнішнім виглядом.

Мінеральна вата

Обшивка мінватою проводиться за кілька днів, не потребує великих витрат. Вона має такі переваги:

 • звуко- та теплоізоляція;
 • високий рівень пожежної безпеки;
 • пропускає повітря;
 • стійка до коливань температур.

Мінеральна вата є екологічно безпечним матеріалом та не заважає природній мікроциркуляції повітря.

Пінопласт

Традиційний пінопласт все ще використовується як найекономніший варіант. Вже з'явилися нові його версії з покращеними властивостями: пінополістирол та пінополіуретан. Він приваблює:

 • стійкістю до розвитку грибків, плісняви;
 • невеликою вагою;
 • зручністю монтажу.

Економія залишається головною його перевагою, ще зручно використовувати на старих і неміцних опорах після армування.

Технології утеплення

Утеплення стінок може бути внутрішнім або зовнішнім. Вибір ізоляції може залежити від:

 1. Технічної спроможності.
 2. Виділеного бюджету.
 3. Необхідністю узгоджувати зміни з управлінням.
 4. Поверхові будівлі (розташування квартири).

Такі роботи не рекомендується виконувати самостійно, тому що для отримання очікуваного результату майстер повинен мати низку навичок та умінь. Фахівець повинен вибрати метод, розрахувати кількість листів, їхню товщину. У проведенні робіт із утеплення теж є багато хитрощів.

Загалом існує дві технології: панельне утеплення будинку та «мокре». У першому випадку зовнішня сторона будівлі обшивається елегантними панелями, а простір між ними та основою закладається утеплювачем. Другий варіант - утеплювач клеять на підготовлений фасад, додатково армують, а потім здійснюють зовнішнє оздоблення (штукатурка, захисні покриття, фарбування).

Фасад може бути вентильованим або не вентильованим, майстер вибирає спосіб утеплення, спираючись на розташування стіни. Не рекомендується проводити тільки захист зсередини без зовнішнього утеплення - в такому положенні точка роси розміститься в опорі і її повільно зруйнує волога.

Для квартири

Утеплення квартир для висоток провадять за допомогою промислового альпініста. Утеплення стін пінопластом рекомендується проводити по всій площі. Таким чином досягається стабільний результат, з'являється захист матеріалу від погодних умов та точка роси зміщується на зовнішню сторону. Ізоляція допомагає тримати всередині тепло взимку і зберігати прохолоду влітку, щоб краще почуватися навіть у сильну спеку.

Для приватного особняка

Для приватної садиби або давання вибір утеплення залежатиме від типу будівлі. У будь-якому випадку майстри рекомендують поєднувати зовнішнє та внутрішнє утеплення, щоб досягти повного захисту. Однак для дерев'яних будівель шар обшивки краще зробити вентильованим, щоб уникнути конденсату. Для цегляних будинків або будівель з блоків – «мокрий» фасад більше підходить для захисту від погодних умов.

Для багатоквартирного будинку

У поодиноких випадках у мешканців багатоповерхової будівлі виходить домовитися між собою, тоді для них формують найвигіднішу пропозицію на ремонт. Якщо утеплювати багатоповерхівку цілком, то для мешканців доступна істотна знижка на виконання всіх робіт. При такому положенні квартировласник платить за власну площу та несуттєву рівну частину за площу загального користування: коридори, під'їзди.

Компанія пропонує знижку на масове замовлення, встановлення та розбирання лісів виходить економніше. Кожному мешканцю доведеться платити лише за свою ділянку, а не за всі риштування, незалежно від поверху, на якому розташована квартира. Ціни на послуги радують, а потім мешканців порадує теплий під'їзд та скорочення тепловтрат у холодну пору року.

Вартість

Ціна на утеплення включає роботу та матеріали. Вартість робіт може коливатися в залежності від умов праці, пори року, віддаленості об'єкта від міста, початкового стану поверхні. Ціна за роботу вираховується для кожного проекту індивідуально, адже обсяги, методи та умови можуть значно відрізнятися.

Питання та відповіді

 • Який матеріал вибрати для зовнішнього утеплення?

  Базальтова вата відмінно утримує тепло, повністю пожежобезпечна, але коштує недешево і потребує певних навичок при монтажі. Як бюджетний варіант можна використовувати пінопласт.

 • В яку пору року краще утеплювати стіни?

  Для утеплення стін зовні потрібна стійка температура не нижче +5 °.

 • Чи підходить для утеплення фасаду пінополістирол?

  З нього виходить чудова теплоізоляція, але він погіршує повітропроникність стін.

 • Як проводять утеплення балконів?

  Ця послуга проводиться за тією ж технологією, що для інших зовнішніх поверхонь. Але в прайсі вказано ціну за одиницю, а не за квадратний метр через маленьку площу.