- Суміші
- Обладнання
- Технології
- Етапи
- Переваги
- Вартість
Облаштування напівсухої стяжки аналогічне до заливання підлоги з бетону. Основна відмінність полягає в пропорціях - для замісу потрібно менше рідини. Затверділа основа по міцності не поступається каменю. Виконується напівсуха стяжка підлоги механізовано бригадою фахівців.
Суміші для напівсухої стяжки
На будівельному ринку продаються різні марки сипучих складів для створення «легких» чорнових основ. Суміші для напівсухого методу складаються з:
- портландцементу марки М400ДО та М500ДО;
- очищеного річкового або кар'єрного піску зернистістю 2,5-3 мм без домішок;
- фіброволокна — мікроармуючі добавки;
- пластифікаторів;
- води.
Волокна з поліпропілену виступають як сполучна речовина. Фіброволокно покращує показники міцності чорнової основи, продовжує терміни служби покриття. Пластифікатори підвищують еластичність затверділого пласта, унеможливлюють розтріскування підлоги в майбутньому.
Устаткування для механізованої стяжки
Виконується машинна стяжка підлоги із застосуванням:
- бетонозмішувач;
- пневматичний нагнітач з магістралью, що подає;
- шліфувальна машина типу вертоліт;
- лазерний нівелір.
Сучасна техніка скорочує термін здавання об'єкта. У бетонному змішувачі одноразово готується великий обсяг однорідної консистенції. Пневмонагнетателем суміш подається на висоту до 90 м. По горизонталі відстань досягає 100 м. Шліфмашиною підлога вирівнюється під чистове оздоблення. Лазерним нівеліром контролюється горизонтальне положення. Завдяки технічному процесу роботи виконуються набагато швидше.
Технологія
Тільки при строгому дотриманні технології замісу та формування шару вийде міцна та довговічна стяжка:
- Готова цементно-піщана маса подається по рукаву.
- Розподіляється та розрівнюється за встановленими металевими елементами - виконується вручну двометровим правилом.
- Затирання виконується шліфувальною машиною.
Ще одним різновидом є німецька технологія КНАУФ. Це збірна засипна конструкція, що складається з подрібненого керамзиту (легкого наповнювача) та фінішного покриття у вигляді гіпсоволокнистих листів. Суха стяжка отримала свою назву через відсутність вологи. Її перевага полягає у підвищених теплоізоляційних показниках. Такий спосіб, порівняно з механічним, менш трудомісткий та вигідний за рахунок менших витрат. Бригада майстрів у Харкові робить укладання напівсухої стяжки швидко та в будь-якому обсязі.
Важливо! Тільки при бездоганному дотриманні технологічного процесу виходить ідеально рівна поверхня без вад.
Етапи робіт
Стяжка підлоги виконується у декілька етапів:
- Підготовчий процес.
- Гідроізоляція основи та стін.
- Монтаж маяків.
- Підготовка та подача суміші.
- Засипання та розподіл по поверхні.
- Затирочні та шліфувальні роботи.
Швидкість створення міцного насипного шару залежить від товщини насипного шару та розмірів приміщення. Порівняно з традиційним бетонуванням витрачається менше часу. Вся процедура у 3-4 рази швидше.
Підготовка основи
Основа ретельно очищається від пилу, дрібного та великого сміття. Якісне очищення забезпечує професійний пилосос. Нерівності видаляються металевою щіткою або шліфувальною машинкою. Тріщини та великі виїмки в бетоні закладаються. Щілини між дошками зашпаклівуються. Попередня підготовка необхідна для правильного встановлення сталевих напрямних. Навіть незначні дефекти можуть ускладнити монтаж, що позначиться на якості.
Гідроізоляція
Поверхня застеляється поліетиленовою плівкою або іншим гідроізоляційним матеріалом. Гідроізоляція необхідна захисту насипного шару від впливу вологи. Для стінок використовується демпферна стрічка, що прокладається по периметру приміщення. Стрічка з пінополістиролу виступає над стяжкою на 3-5 сантиметрів.
Установка маяків
Монтується перший маяк на відстані 15-20 см від стіни. Далі робляться розмітки розташування інших напрямних із дотриманням однакового інтервалу. Визначається рівність підлоги будівельним рівнем. Лазерний нівелір допомагає з високою точністю встановити необхідний підйом.
Замішування розчину
Насамперед робляться розрахунки витрати матеріалів на 1 квадратний метр стяжки. При незначних обсягах замішування проводиться вручну. За допомогою бетонного змішувача готується необмежена кількість розчину. Сухі інгредієнти (1 частина цементу, 4-6 пісків) засипаються в барабан, де ретельно змішуються. Окремо з'єднується з водою фібронаповнювач. Добре перемішана рідина виливається у змішувач. Процедура замішування триває до того часу, доки не буде досягнута потрібна консистенція.
Рекомендація! Перевіряється склад на готовність дуже просто. З розчину формується "сніжка". Якщо води при стисканні виступає мало, а сама грудка виходить міцною і «не пливе», тоді досягнуто потрібної стадії готовності.
Укладання стяжки
Подається суміш пневмонагнетателем на територію, що облаштовується. Далі роботи проводяться у наступній послідовності:
- Склад засипається між попередньо встановленими напрямними.
- Вирівнювання виконується двометровим правилом.
- Затирання та ущільнення виконується шліфувальною технікою.
Швидке випаровування при висиханні призводить до розтріскування. Цього не станеться, якщо стяжку до повного твердіння накрити поліетиленовою плівкою. Коли присутня висока температура та низька вологість, буде потрібно зволоження покриття. Пропорція для змочування – 1 л. води на 2-4 м2. Така процедура проводиться протягом 5-7 днів.
Напівсуха стяжка у квартирі
Механізована цементно-піщана стяжка підлоги застосовується у квартирах незалежно від того, де вони розташовані: у будинках нової чи старої споруди. Такий спосіб найкраще підходить при роботі у багатоповерхівках. Мінімізується ручна праця. Підготовлена маса доставляється на будь-який поверх пневматичним нагнітачем.
Виконується у квартирах суха стяжка підлоги з дотриманням певних правил. Для засипки використовується керамзит, а фінішним покриттям є вологостійкі гіпсоволокнисті листи, поверх яких згодом укладається лінолеум, керамічна плитка, паркет, ДСП, фанера або ламінат. Незалежно від використаної техніки, бригада будівельників за зміну облаштовує до 200 квадратних метрів.
Рекомендація! Цементний настил часто армується металевою сіткою. Недолік - у разі тріщин створюється опір. З функцією мікроармування добре справляються поліпропіленові фіброволокна. У масі, що твердне, вони розташовуються хаотично, тому на всій площі присутній взаємозв'язок між волокнистими частинками.
Плюси сухої стяжки
У легкої стяжки є плюси та мінуси. До переваг відносяться:
- простота укладання за рахунок малої ваги та механізації процесу;
- незначна усадка, що виключає утворення тріщин і не порушує цілісність основи;
- підвищена міцність за рахунок наявності фіброволокна та відсутності повітряних осередків при затвердінні;
- скорочення термінів створення декоративного оздоблення;
- широка сфера застосування — у старих будинках з дерев'яними балками, сучасних багатоповерхівках та хрущовках, котеджах, гаражах;
- вирівнювання будь-якої чорнової основи - бетонна плита, грунт або дерев'яні дошки на лагах;
- невисока вартість стяжки підлоги — ціна 1 квадратного метра в 1,5-2 рази дешевша порівняно зі стандартною процедурою.
Суха стяжки підлоги — альтернатива складам, що самовирівнюються. Такий метод практично не має недоліків. Єдине, його не можна застосовувати в кімнатах з підвищеною вологістю та при різких перепадах температури на рівні чорнової підлоги.
Вартість
Вартість стяжки залежить від площі, товщини насипного шару сумішей, що використовуються. До кожного замовлення робиться розрахунок матеріалів. Наша компанія Trofimov встановила доступні ціни. Замовити послугу можна на офіційному сайті або за телефоном.
Найменування | Од. вимірювання | Ціна, грн |
---|---|---|
Машинна стяжка «під ключ із матеріалом» | м2 | від 410* |
*Розцінки вказані для висоти не більше 100 мм.
Рекомендація! Виконання стяжки «під ключ» коштуватиме значно дешевше.
Питання та відповіді
Чи підходить для системи теплої підлоги?
Стяжка з пухкою текстурою рекомендується при монтажі систем «теплої підлоги». У замісах присутні добавки - спеціальні пластифікатори, що надають еластичність настилу і виключають появу в ньому розколів. Сформований шар захищає труби та інші комунікації від механічних пошкоджень, служить основою для будь-якого лицьового оздоблення. При нагріванні не втрачаються початкові показники.
Який час висихання?
При виконанні укладання напівсухим методом значно скорочується час висихання порівняно з «мокрою» заливкою. Йти можна після закінчення 8-10 годин. Подальший ремонт триває лише через 2-3 дні, після випаровування всієї вологи. Період до повного затвердіння залежить від товщини та температури навколишнього середовища. При висоті 4-5 см потрібно 2 тижні, при 7-10 - 3 тижні. Оптимальна температура в кімнаті +5°С - +24°С. Взимку краще використовувати методику без води, щоб не перевищувати нормативний показник вологості.
Яка товщина напівсухої стяжки?
Полегшена конструкція не має обмежень за висотою. Параметри підбираються для кожного об'єкта індивідуально і становлять від 4 до 12 см. Вибір залежить від рівня та рівня розташування настилу, витривалості міжповерхового перекриття, присутності комунікаційних систем та трубчастого підігріву. Чим рівніша основа, тим тонше потрібно робити засипку, але не менше 4 см. Позначка насипного шару визначається після монтажу труб теплої підлоги.
У чому відмінність напівсухої стяжки від звичайної?
Відрізняється від стандартної методики співвідношенням основних компонентів. Навіть при незначному зволоженні відбувається гідратація (фізико-хімічна реакція), що веде до цементу затвердіння. Заміс робиться з однієї частини рідини та п'яти частин портландцементу (у звичайному розчині співвідношення 1 до 3). Після змішування виходить пухка структура, масою легша, ніж бетон. Хоч методика й змінилася, але принцип залишився тим самим — засипання, розподіл, нівелювання, трамбування.
Який мінімальний обсяг?
Замовлення оформляється від 30 кв. Створення машинної стяжки на невеликому просторі економічно невигідне через застосування техніки. При облаштуванні малих територій вартість послуг підвищується. Знижується ціна із збільшенням обсягів. Оптимальна площа стяжки – не менше 150 квадратів.