Плиткові роботи у Харкові

Ще з давніх-давен люди намагалися надати своєму житлу привабливого вигляду. Для цього вони застосовували різні декоративні оздоблювальні матеріали. Одним із найпопулярніших у всі часи вважалася плитка. Плитка, як і раніше, має різну форму, фактуру та розмір, а також має відмінності у матеріалі, з якого вона виготовляється. Відповідно від цього залежить і технологія її укладання.

Укладання плитки в сучасному суспільстві найчастіше асоціюється з керамічною або кахельною плиткою, якою, як правило, облицьовують стіни і підлогу у ванній кімнаті або на кухні. Хоча мають місце й інші її різновиди:

  • Керамограніт – різновид плитки, що відрізняється від звичайного кахлю технологією виробництва і має значно більшу міцність і зносостійкість. Керамограніт, завдяки своїм властивостям, буде логічно віднести підлоговим покриттям. Укладання керамограніту, найчастіше, проводиться у місцях підвищеної прохідності, промислових приміщеннях та гаражах. Хоча не рідко керамограніт можна зустріти в наших квартирах на кухонній підлозі або у передпокої.
  • Ще одним видом облицювальних матеріалів є мозаїка. Найбільшу популярність набула керамічна мозаїка, скляна та мозаїка з натурального каменю. Характерною особливістю мозаїки є її невеликий формат – це прямокутник зі стороною 10-30 мм. Укладання мозаїки може бути виконане на будь-яку криволінійну поверхню, але це потребує певних професійних навичок та умінь.
  • Декоративна плитка, що імітує різні породи каменю або цегляну кладку, як і кераміка, міцно зайняла свої позиції на ринку оздоблювальних матеріалів. Декоративна плитка може бути на цементній або гіпсовій основі. Від цього залежить вибір матеріалу для її приклеювання. Укладання декоративного каменю найчастіше застосовується для надання певного стилю приміщенню або реалізації локальних дизайнерських рішень.
  • До облицювальних матеріалів також можна віднести об'ємну 3D плитку або 3D панелі. Основними матеріалами, з яких виробляють 3D плитку є гіпс, полімери, дерево та МДФ. Всі ці матеріали мають різні властивості, тому укладання 3D плитки має бути виконане з дотриманням необхідної технології. Монтаж 3D панелей у квартирі зазвичай не має масового характеру, а виконує функцію декоративного елемента в інтер'єрі.

Поняття плиткових робіт хоч і носить загальний характер, але через великий асортимент облицювальних матеріалів, має безліч відмінностей. Отже, має місце велика кількість технологій плиткових робіт, що застосовуються до конкретного типу матеріалу. Тому, для якісної реалізації потрібен великий досвід і майстерність. Лише довіривши цю складну роботу спеціалісту, можна довгий час насолоджуватися цим видом декоративного оздоблення.