Навіщо потрібна гідроізоляція у квартирі?
Одним із етапів капітального ремонту квартири або ремонту ванної кімнати є влаштування підлоги. Який би варіант підлоги не був запропонований виконробом або обраний замовником, має місце наполеглива рекомендація щодо гідроізоляції основи підлоги. Думаю немає сенсу описувати переваги цього виду робіт. Скажу лише те, що вкладення коштів у цей захід зможе зберегти ваші нерви надалі. Адже від протікання чи від випадково не перекритого крана ніхто не застрахований.
Розглянемо найпопулярніші та найефективніші види матеріалів для виконання гідроізоляційних робіт. Гідроізоляційні матеріали відрізняються між собою за складом та принципом нанесення.
Гідроізоляція буває:
- проникаючого типу;
- Обмазувального типу;
- Фарбового типу;
- Обклеювального типу.
Інші типи гідроізоляції рідко використовуються в ремонті квартири, тому зупинятись на них я не буду. Докладніше розглянемо лише найпопулярніші з них.
Гідроізоляція обмазувального типу
Найпоширенішим типом гідроізоляційних матеріалів є гідроізоляційна суміш на цементній основі, що має у своєму складі рідке скло та інші гідрофобні добавки. Вона відноситься до обмазувального типу гідроізоляційних матеріалів. Це суха суміш, яку розводять водою у певних пропорціях та наносять на поверхню підлоги та стін шаром 2-3 мм. При висиханні вона утворює тонкий водонепроникний шар. Гідроізоляція на цементній основі може бути нанесена на основу як перед цементною стяжкою, так і поверх неї, як правило, перед укладанням плитки.

До цього типу можна віднести гідроізоляцію на основі бітумної смоли, яка приймає еластичну консистенцію після попереднього нагрівання. Після нанесення декількох шарів бітумної гідроізоляції на підлогу виходить гладка, еластична водонепроникна поверхня, поверх якої можна заливати стяжку.
Гідроізоляція проникаючого типу
Гідроізоляція проникаючого типу може бути як рідкою, так і сухою. Рідка гідроізоляція - це свого роду ґрунтовка, якій просочують, як правило, вже готову цементну стяжку. Проникаючи у шар стяжки, гідроізоляція змінює її структуру, надаючи їй гідрофобних властивостей. За таким же принципом працює суха проникаюча гідроізоляція, яка перед нанесенням розбавляється водою. Нею так само рясно обробляють поверхню, що гідроізолюється.

Проникаючи в товщу стяжки, дрібнофракційні наповнювачі, що входять до її складу, заповнюють кожну пору і тріщину і, завдяки спеціальним добавкам вступають в реакцію з цементом, створюючи щільний гідрофобний шар товщиною 2-3 см.
Гідроізоляція фарбувального типу
Схожий принцип має гідроізоляція фарбувального типу на основі акрилових, полімерних, бітумних та інших добавок. Її наносять на поверхню за допомогою широкого пензля або валика. Вона має гарну адгезію до будь-якої основи і просочує його на глибину кількох міліметрів, утворюючи на поверхні водонепроникну плівку.

Таку гідроізоляцію часто застосовують під час ремонту ванних кімнат, для гідроізоляції душових зон і навіть басейнів.
Гідроізоляція обклеювального типу
Для гідроізоляції великих площ використовують рулонні або листові гідроізоляційні матеріали, що складаються з армуючої сітки та гідрофобного покриття, іноді фольговані. Принцип укладання схожий покрівельним роботам. На основу наноситься густий шар бітумної або полімерної мастики, а на нього виробляють настил рулонної або листової гідроізоляції внахлест і пропаюють стики за допомогою паяльної лампи або газового пальника.

Будь-який вид обклеювальної гідроізоляції укладають із заходом на стіну. Після повного висихання та охолодження на ізольовану від вологи основу можна проводити укладання цементної стяжки.
Сподіваюся мені вдалося познайомити вас із основними матеріалами для гідроізоляції основ. Ну а використовувати цей вид ізоляційних робіт під час капітального ремонту квартири або ванної кімнати вирішувати вам.