Поклейка обоев

Поклейка шпалер – найпоширеніший вид внутрішніх оздоблювальних робіт.

Багато хто з нас, хоча б раз у житті, самостійно робив ремонт. Років 20-30 тому, будинки, які ми зараз називаємо «вторинкою», були досить свіжими, а деякі навіть можна було вважати новобудовами. У ті часи під ремонтом квартири малися на увазі перефарбування підлоги, побілка стелі та переклеювання шпалер. З таким завданням міг справитися практично кожен, тому більшість має певне уявлення про ці роботи. Поклейка шпалер – не виняток, хоча технологія, матеріали та інструменти з того часу значно змінилися. Давайте розглянемо ближче, здається нам знайомим, процес поклейки шпалер.

Поклейка шпалер на стелю вже практично не застосовується, тому розглянемо процес поклейки шпалер на стіни. Щоб результат цієї роботи був приємний нашому погляду, стіни повинні бути підготовлені належним чином. З процесом підготовки стін до поклейки шпалер ви можете ознайомитись у розділі «шпаклівка стін під шпалери», отже, цю процедуру ми можемо опустити.

Шпалери бувають декількох видів:

  1. Шпалери на флізеліновій основі;
  2. Паперові шпалери;
  3. Фотошпалери;
  4. Текстильні шпалери;
  5. рідкі шпалери.
Види шпалер
Види шпалер

Залежно від того, які шпалери Ви обрали, залежатиме технологія їхнього приклеювання.

  1. Флізелінові шпалери – один з найпопулярніших і найзручніших у роботі видів шпалер. Завдяки тому, що ширина рулону, найчастіше приблизно дорівнює одному метру, скорочується кількість стиків і збільшується швидкість їх поклейки. Клей для шпалер на флізеліновій основі має бути відповідним. Поклейку шпалер на стіни необхідно починати з розмітки – вертикальної лінії, від якої буде вироблено обклеювання. Шпалери зазвичай клеять у напрямку від вікна в глиб кімнати, що дозволяє зробити місця стиків ще непомітнішими. Під час поклеювання флізелінових шпалер клей зазвичай наносять безпосередньо на стіну. Не забудьте переконатися в цьому, ознайомившись із рекомендаціями виробника, вказаними на упаковці. Флізелінові шпалери клеяться «в стик», що при правильній підготовці основи та якісній поклейці дозволить отримати суцільний малюнок, з практично непомітними швами.
  2. З поклейкою паперових шпалер справи трохи складніше, ніж з поклейкою флізелінових шпалер. Паперові шпалери зазвичай дешевші за своїх «колег», але ця економія трохи ускладнює процес роботи з ними. Процес розмітки та напрямок поклейки однаковий для всіх типів шпалер. У цьому випадку підійде практично будь-який клей для шпалер. Для приклеювання паперових шпалер наносять клей не тільки на стіну, але і на полотно. Ці шпалери одношарові і не мають підкладки, тому вони швидко розмокають, враховуючи спосіб нанесення клею. Через це, на відміну від еластичних шпалер, які можуть розтягуватися, паперові шпалери можуть порватися. Тому при поклейці паперових шпалер на стіну необхідний певний досвід і вправність.
  3. Фотошпалери можуть бути як паперові, так і на флізеліновій основі. Від цього залежить їх вартість та техніка приклеювання. Якщо шпалери флізелінові, підбирається малюнок і шпалери наклеюють «в стик». Ну а якщо паперові шпалери, зазвичай дуже тонкі, то, залежно від рекомендації виробника, вони клеяться або внахлест, або внахлест з подвійним прорізом. У другому варіанті після видалення обрізків краї шпалер з'єднуються "в стик". Нагадаю, що якість підготовки основи для поклейки тонких, паперових фотошпалер має бути не гіршою, ніж підготовка стін перед фарбуванням. Клей для приклеювання фотошпалер застосовують виходячи з типу шпалер або за рекомендацією виробника. Не рідко паперові фотошпалери після їх наклеювання та висихання обробляють лаком для більшої стійкості до стирання.
  4. Один з найдорожчих і найскладніших видів шпалер — текстильні шпалери. Ці шпалери складаються з текстильного матеріалу на паперовій або флізеліновій основі. Вони мають властиву тканим матеріалам текстуру і приємні на дотик. Текстильні шпалери можна віднести до дорогих декоративних оздоблювальних матеріалів, які використовуються в ексклюзивних дизайнерських ремонтах. Але, поряд з ексклюзивом та пафосом, є й низка недоліків. Цей матеріал може збирати пил, що вимагає періодичного чищення стін від пилу. Стійкість до рідин та стійкість до стирання теж не можна віднести до переваг даного типу шпалер. А враховуючи вартість матеріалу та складність процесу поклейки шпалер на стіни, можна з упевненістю відмовитися від виконання цієї роботи самостійно, краще її довірити професіоналам.
  5. Найбільш незвичайними для багатьох з нас є рідкі шпалери. Ці шпалери розфасовані в мішки і є сумішшю з шовкових, целюлозних або бавовняних наповнювачів, клеючої речовини і різних декоративних барвників і добавок. Ця суміш розводиться водою у кількості, вказаній на упаковці, і спеціальним шпателем або теркою наноситься на стіни та інші основи. В результаті нанесення рідких шпалер ми отримуємо теплі і приємні на дотик поверхні, які покращують шумоізоляційні властивості приміщення. Рідкі шпалери досить зносостійкі, а при появі будь-якого пошкодження завжди є можливість легко усунути дефект. Підготовка основ перед нанесенням рідких шпалер нічим не відрізняється від підготовки перед поклейкою шпалер на флізеліновій або паперовій основі. До нечисленних вад рідких шпалер можна віднести відсутність можливості їх використання в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Отже, якщо як матеріал для декоративного оздоблення стін Ви вибрали шпалери, то тепер Ви знаєте, що у Вас є можливість вибрати не тільки колір і малюнок, але і сам тип шпалер або їх комбінацію. Маючи загальне уявлення про поклейку шпалер на стіну, Ви з легкістю зможете проконтролювати процес виконання даного виду оздоблення приміщення фахівцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.