Капітальний ремонт ванної кімнати – не просте завдання.
Ванна кімната у стандартних квартирах має площу 3-4 м2. Багато хто з нас вважає, що ремонт ванної кімнати це дрібниця, дрібниця - всього 3-4 м2 по підлозі. Зараз переклеїмо плитку, поміняємо ванну з унітазом і все. Мені доведеться засмутити всіх, хто так вважає. Капітальний ремонт ванної кімнати – досить складне завдання. Адже це не тільки заміна старої плитки, умивальника та змішувачів, але ще й ретельний аналіз стану труб водопроводу та каналізації, формування правильної геометрії ванної кімнати, якісна гідроізоляція стін та підлоги, а також грамотний монтаж електрики та системи вентиляції. Про це і не тільки Ви дізнаєтесь із цієї статті.
Порядок виконання робіт з ремонту ванної кімнати під ключ.
Упевнений, Вам вже не терпиться дізнатися, з чого почати і як правильно зробити капітальний ремонт ванної кімнати? Як і ремонт будь-якого іншого приміщення, він повинен починатися зі складання проекту. Проект може містити план суміщення або роз'єднання ванної кімнати та туалету, якщо таке перепланування потребується. Так само в проекті повинна бути схема розстановки сантехприладів, на підставі якої складається схема розведення водопроводу, каналізації, електропостачання та вентиляції.
Не один проект ремонту ванної кімнати не буде повноцінним, якщо він не міститиме чіткої розкладки, заздалегідь обраної замовником або дизайнером, керамічної плитки. Саме таких правил дотримуються досвідчені майстри компанії Trofimov, які виконали капітальний ремонт не одного десятка ванних кімнат.
Розглянемо варіант, коли виконується капітальний ремонт ванної кімнати з переплануванням, наприклад об'єднання ванної кімнати та туалету шляхом демонтажу сантехкабіни.

Як тільки проект на капітальний ремонт ванної кімнати готовий і схвалений замовником та виконробом компанії Trofimov, можна приступати до демонтажних робіт. Звертаю увагу – демонтажні роботи досить запилені та брудні, тому, якщо ремонт проводиться не в порожній, а в житловій квартирі, то варто заздалегідь потурбуватися про пилоізоляцію житлових приміщень. Хоч і кажуть, що ламати – не будувати, але демонтаж сантехкабін краще довірити фахівцю. Цей процес повинен мати чітку послідовність дій та граничну обережність при демонтажі біля стояків водопроводу та каналізації.
Професійні демонтажники компанії «Trofimov» швидко та якісно виконають це завдання, доставивши мінімум дискомфорту Вам та Вашим сусідам. Після закінчення демонтажних робіт все сміття збирається в мішки та відправляється на звалище.

На наступному за демонтажними роботами етапі, виконується монтаж стін та перегородок, згідно проекту, а також формується дверний отвір. Паралельно, досвідчені сантехніки компанії Trofimov проводять заміну стояків каналізації, водопроводу і корінних кранів.
Тепер можна приступати до штукатурних робіт та стяжки підлоги. Для санвузлів зазвичай використовують штукатурку на цементній основі. Дуже важливо вирівняти стіни таким чином, щоб у місцях, де буде розміщена чистова сантехніка, були витримані кути лише 90°. Це дозволить встановити прямокутну ванну, душову кабінку або умивальник щільно до стін, що дуже важливо не лише з естетичного боку, а й з погляду герметизації примикання до стін. Перед заливкою стяжки особливу увагу слід приділити гідроізоляції підлоги. Її наявність значно зменшить ризик затоплення Вами сусідів знизу. Тепер можна заливати стяжку. Якщо в проекті вказано монтаж теплої підлоги, то він виконується перед стяжкою.
Після стяжки підлоги монтуються конструкції з гіпсокартону, покликані приховати сантехнічні комунікації, які неможливо укласти у штроби у стінах. Це стояки водопроводу та каналізації. Більше того, використовуючи конструкції з гіпсокартону, можна сформувати ніші для розміщення окремих елементів чорнової сантехніки, до яких періодично необхідний доступ. Для цього в нішу монтується так званий люк-невидимка, на який, згодом, укладається плитка. Якщо за проектом замість звичайного унітазу повинна бути встановлена інсталяція, то вона монтується разом з монтажем конструкцій із гіпсокартону.
Тепер, коли ми отримали приміщення, форма та розміри якого повністю відповідають проекту, можна проводити розмітку для чорнової сантехніки та електрики. Монтаж водопроводу, каналізації та електричних кабелів проводять у попередньо порізані штроби, а точки води та каналізації виводяться у заплановані місця з граничною точністю та обліком товщини плитки з клеєм.
Вентиляційний канал, якщо він закладений за проектом, зазвичай монтується вище за чистову стелю, але частіше обходяться без вентиляційного каналу – встановлюючи витяжний вентилятор безпосередньо в місці входу у вентиляційний стояк. До нього обов'язково підводиться електрика таким чином, щоб він включався одночасно з включенням світла у ванній кімнаті, або виводять для нього окремий вимикач.
Укладання плитки у ванній кімнаті.
Ми підійшли до етапу укладання плитки – одного з найвідповідальніших етапів ремонту ванної кімнати. Досвідчені плиточники компанії «Trofimov» насамперед укладають плитку на підлогу. Відразу після укладання плитки на підлогу виникає питання. – Коли встановлювати ванну? До укладання кахлю на стіни чи після? Тут думки фахівців розходяться. Розглянемо обидва варіанти.
Установка ванни після укладання плитки можлива лише в тому випадку, коли ванна має правильну, рівну форму і щільно прилягає до плитки, що укладена на стіну. Керамічна плитка, своєю чергою, так само повинна мати рівну площину, т.к. фактура плитки може не дозволити щільно притиснути ванну до стіни. Насмілюсь сказати, що для досягнення чіткого примикання, навіть гладка і рівна плитка має бути покладена якісно – без хвиль та перепадів. Якщо всі ці рекомендації виконані, то така черговість монтажу ванни цілком має право на існування.

Розглядаючи варіант із встановленням ванни до укладання плитки на стіни, можна виділити ряд переваг перед першим варіантом. Як мінімум Ви заощаджуєте на кількості керамічної плитки та клею для її приклеювання. Так само, укладаючи плитку від вже встановленої ванни, природним чином перекривається місце примикання ванни до стіни, що мінімізує можливість попадання води, що стікає по стінах, у простір за ванною. Але в обох випадках не варто нехтувати використанням сантехнічного силікону для додаткової гідроізоляції стиків.
Після укладання плитки і установки ванної можна приступати до монтажу дверного блоку та інших сантехприладів. Встановлюється сушарка для рушників, бойлер, унітаз, умивальник і змішувачі. Навішується та підключається до живлення дзеркало з підсвічуванням, підключається витяжний вентилятор та монтується електрофурнітура. Наприкінці ремонту ванної кімнати монтується, останнім часом популярна, натяжна стеля і підключаються світильники.

Сподіваюся, що ця стаття допомогла Вам оцінити повний масштаб ремонту ванної кімнати. І якщо тепер Вам хтось скаже, що ремонт ванної кімнати це нескладний і мало витратний захід, Ви зможете блиснути своїми знаннями в цій галузі і переконати свого співрозмовника в тому, що капітальний ремонт ванної кімнати досить складний і ємний процес, довірити який можна тільки досвідченим фахівцям. Таким як у компанії "Trofimov".