Підключення електричного щита у квартирі
Всім нам відомо, що виконуючи капітальний ремонт квартири неможливо уникнути електромонтажних робіт. Монтаж електрики в квартирі - досить великий обсяг робіт, що включає кілька основних етапів, одним з яких є підключення електричного щита:
- Порізка штроб та вирізка отворів під електроточки;
- Встановлення та розключення розподільних коробок;
- Укладання електричних та слаботочних кабелів;
- Монтаж електричного щита.
Встановлення автоматів.
Кожен з етапів електромонтажних робіт дуже важливий і вартий особливої уваги. Тим не менш, серцем нової електрики у квартирі прийнято вважати електричний щит. У нього зводяться електричні кабелі з усієї квартири та підключаються до автоматики різного типу та номіналів. Раніше як автоматика виступали, так звані пробки, які спрацьовували на перевищення номінального навантаження і відключали подачу електроенергії до квартири.
«Більше не означає краще. Багато хто, у тому числі названі електрики, вважають, що для підключення розеток повинен застосовуватись автоматичний вимикач номіналом 25А. Але, діставши шкільний підручник з фізики, можна спростувати цю теорію. Наприклад: якщо взяти розеточну групу, до якої будуть включені електроприлади сумарною потужністю 3 кВт, виходячи з формули
I=P/U, де I – сила струму, P – потужність, U – напруга
Можна обчислити номінал автомата.
I=3000/220=13,6 А
Округлюють завжди у більшу сторону. Найближчий за номіналом автоматичний вимикач має значення 16 А. За таким самим принципом розраховують номінали автоматів для підключення груп освітлення»

Основною функцією, як пробок, так і автоматів, є збереження домашньої мережі від перенавантаження. А надмірне збільшення навантаження, у свою чергу, може стати однією з причин виникнення пожежі. Такий сценарій може бути у разі відсутності автоматики, її несправності чи неправильно обраного номіналу.
Для зручності експлуатації автоматичні вимикачі встановлюють на окремі гілки електропроводки. Прийнято розділяти розеткові групи та групи освітлення. Також різні кімнати і навіть електроприлади підключають до окремих автоматів.
Встановлення реле напруги.
Підключення електричного щита у квартирі не обмежується його встановленням та підключенням автоматичних вимикачів. В електрощиті, крім автоматів, надійно зайняли своє місце реле напруги та пристрій захисного відключення або ПЗВ.

Основною функцією реле напруги є захист електроприладів від різких перепадів напруги у мережі. Принцип роботи полягає в наступному: при стрибку напруги за межі значень, допустимих для нормальної роботи електроприладів, реле напруги відключає подачу електроенергії в квартиру на певний проміжок часу. Після невеликої паузи реле напруги відновлює подачу електрики. Реле напруги, як і автомати, має різні номінальні значення. Вибір правильного номіналу реле напруги залежить від сумарної потужності електричних приладів у квартирній мережі.
Монтаж ПЗВ – пристрою захисного відключення.
Пристрій захисного відключення – це автоматичний пристрій, який припиняє подачу електрики під час витоку струму. Таке можливе у разі пошкодження електропроводки або при несправності електроприладу. Іншими словами, ПЗВ допомагає уникнути можливості ураження людини електричним струмом. Дуже важливою його характеристикою, крім номінального струму, є струм витоку, що вимірюється мА. Значення кількості струму витоку настільки мало, що не може завдати шкоди людині.

Існують також автоматичні вимикачі з функцією ПЗВ – це диференціальні автомати. ПЗВ та диференціальні автомати встановлюють як на групи розеток, так і на окремі електроприлади, такі як пральна машинка або водонагрівач.
Автоматичний вимикач, реле напруги та пристрій захисного відключення – це основні складові електричного щита, що слугують на варті вашої безпеки та безпеки вашої побутової техніки. Підбір необхідних типів та номіналів автоматики та підключення електричного щита в цілому – завдання, якісно впоратися з яким під силу винятково досвідченим електрикам. А економія в даному випадку не тільки недоречна, а й небезпечна для вас та ваших близьких.