Штукатурка стен в квартире

Штукатурка стін у квартирі

Роблячи ремонт квартири в новобудові або у вторинному фонді, або просто виконуючи ремонт ванної кімнати, ми намагаємося отримати результат, який радуватиме око довгий час. Серед факторів, що говорять про якісно виконаний ремонт, можна виділити готовий зовнішній вигляд та комфортні умови експлуатації. Гарний та якісний результат досягається шляхом виконання ряду завдань, одним із яких є штукатурка стін у квартирі.

Штукатурка стін у квартирі
Штукатурка стін у квартирі

Неможливо уявити капітальний ремонт квартири без вирівнювання стін штукатурним розчином. Ця робота може бути класифікована за кількома ознаками:

  • За способом нанесення;
  • За видом матеріалу;
  • За технологією.

Спосіб нанесення штукатурного розчину.

Залежно від обсягу виконуваних робіт, а точніше від площі поверхонь, що вирівнюються, використовують два способи нанесення розчину на стіну. При відносно невеликих площах штукатурний розчин наноситься на стіну ручним способом. Для цього суху штукатурну суміш змішують з водою за допомогою міксера або бетономішалки та наносять на стіну. За рахунок часу, що витрачається на заміс розчину, такий спосіб займає багато часу. Швидшим способом є штукатурка стін у квартирі машинним способом. У разі процес додавання води, змішування і подачі здійснюється автоматично, що у рази прискорює процес.

Технологія оштукатурювання стін у квартирі.

За технологією штукатурка стін у квартирі має два основні види – штукатурка стін по маяках і не маячна штукатурка стін. Існує ще й декоративна штукатурка стін, але її можна віднести до чистового оздоблення, а до вирівнювання стін вона не має відношення. Штукатурка стін по маяках або маячна штукатурка має на увазі вирівнювання стін по площині та по вертикалі. Такий варіант дозволяє сформувати правильну геометрію приміщення з прямими кутами та стінами однакового розміру. Без штукатурки стін по маяках неможливо обійтися в місцях розміщення вбудованих меблів або сантехнічних приладів - особливо в кухні та ванній кімнаті.

Штукатурка стін
Штукатурка стін помаякам

Штукатурка стін не маячним способом передбачає вирівнювання стін площиною без дотримання їх вертикальності. Хоча такий варіант стосується більше косметичного ремонту приміщення. В даному варіанті штукатурки стін витрачається набагато менше будівельного матеріалу, ніж при маяковій штукатурці, та й вартість такої роботи нижча.

Матеріал для штукатурних робіт.

Вибір сумішей для вирівнювання стін величезний, але в їх основі лежить лише два види матеріалу – це суміші на гіпсовій та цементній основі. Суміші на цементній основі, іноді з додаванням вапна, використовуються переважно для ручного нанесення. Також цементно-піщані штукатурні суміші застосовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад у ванній кімнаті, де гіпсові суміші застосовувати не рекомендується. Штукатурні суміші на гіпсовій основі – універсальніший матеріал. Для машинного нанесення використовують саме гіпсові суміші. Завдяки еластичності суміші, не маячна штукатурка також виконується за допомогою даного матеріалу. Вона також повністю підходить для оштукатурювання стін ручним способом.

Штукатурка стін у квартирі – етап, що передує більш тонкому вирівнюванню стін перед декоративним оздобленням. Часто в товщі штукатурного шару укладається електропроводка. Штукатурні роботи – дуже відповідальний вид робіт, від якості виконання якого залежить результат ремонту загалом. Тому, для оштукатурювання стін у квартирі краще залучити фахівців з досвідом виконання цього виду робіт. І не важливо, це буде машинна штукатурка або штукатурка ручним способом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.