Замена стояков в квартире

Капітальний ремонт квартири або ванної кімнати

Капітальний ремонт квартири або ванної кімнати - це, по суті, характеристика робіт під час ремонту. Серед робіт, що відповідають даній характеристиці, можна відзначити перепланування, вирівнювання стін та підлоги на рівень та капітальну заміну комунікацій. Заміна стояків у квартирі також має безпосереднє відношення до капітального ремонту ванної кімнати або квартири загалом. Більш того, стан стояків водопроводу та каналізації можна сміливо вважати індикатором, що визначає необхідність виконання ремонтних робіт у квартирі.

Заміна стояків у квартирі
Заміна стояків у квартирі - вид зсередини

У будинках радянської споруди стояки водопроводу виконувалися з металу, а стояки каналізації – з чавуну. Відслуживши вірою і правдою не один десяток років ці труби стали непридатні. У металевих трубах, котрі піддавалися корозії протягом десятків років, стали з'являтися нориці – так звані отвори, що передують глобальному прориву труби. Пропускна здатність і міцність чавунних труб так само не покращувалася з роками, а місця їх з'єднання взагалі почали розсихатися і руйнуватися. Всі ці обставини говорять про необхідність вживання відомих заходів – заміну стояків у квартирі.

Заміна стояків у квартирі

Заміна стояків у квартирі є одним із перших етапів ремонту та виконується відразу після закінчення демонтажних робіт та прибирання приміщення. Це зумовлено появою вільного доступу до місця заміни труб водопроводу та каналізації.
Для того, щоб заміна стояків каналізації та водопроводу пройшла швидко та безболісно необхідно вирішити два завдання:

  • Узгодити дату та час відключення водопостачання з сантехніками керуючої компанії;
  • Поставити до відома мешканців під'їзду про дату та період відключення води.

Зазвичай заміна стояків водопроводу та каналізації виконується протягом 2-4 годин. Ця робота вважається повноцінною, якщо заміна стояків виконана із проходом через нижнє перекриття. У такому разі безболісно може бути виконано заміну стояків у всьому під'їзді. Заміна каналізаційного стояка включає заміну трійника або хрестовини з відводами для унітазу та решти розведення і заміну самої каналізаційної труби від хрестовини до стелі. Проходячи через нижнє перекриття здійснюється з'єднання з трубою нижнього приміщення, що згодом полегшить в ньому заміну стояка.

Монтаж водопроводу у квартирі
Заміна водопроводу у квартирі

Водопровідні стояки змінюються за таким самим принципом – з проходом через перекриття. Їх заміна включає установку корінних кранів, після яких можна встановлювати водоміри і проводити розведення водопровідних труб.

Матеріали для заміни стояків

Якщо з'явилася необхідність заміни стояків, то виконувати її необхідно з використанням надійних матеріалів, які прослужать вам багато років. Дуже добре зарекомендував себе такий матеріал для заміни каналізації як поліпропілен. Його перевагою, крім довговічності, є простота монтажу та легкість. Єдиним недоліком можна вважати погану звукоізоляцію труб, але при необхідності можна використовувати безшумні каналізаційні труби і фітинги, але коштують вони значно дорожче звичайних. Різновидів матеріалів для водопровідних труб набагато більше. Найбільш популярними є: поліпропілен, поліетилен і мідь. Поліпропілен у цьому списку найбільш затребуваний у зв'язку з його вартістю, простотою монтажу та надійністю. Поліетилен та мідь не менш надійні матеріали, але вони програють за вартістю.

Як і інші етапи ремонту, заміна стояків у квартирі вимагає до себе граничної уваги та відповідальності. Від якості виконання цього виду робіт залежатиме довговічність функціонування даної системи та ремонту в цілому – як вашого, так і сусідів знизу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.