Замена отопления в квартире

Заміна опалення у квартирі

Усі, хто має квартиру в будинку, вік якого понад 20-30 років, рано чи пізно стикається з ситуацією, коли внутрішньобудинкові комунікації стають непридатними. Йдеться про водогін, електропроводку та опалення. Вихід з ладу будь-якої з перерахованих систем загрожує серйозними неприємностями. У такому разі краще не ризикувати, а своєчасно провести їхню заміну. Зазвичай цю роботу виробляють під час капітального ремонту квартири. У даному матеріалі буде розглянуто заміну опалення у квартирі.

Монтаж радіаторів опалення
Встановлення біметалевого радіатора опалення

Заміна опалення у квартирі може бути наслідком аварійного стану труб та радіаторів опалення. Кілька десятиліть тому як матеріал для системи опалення використовувалися сталеві труби та радіатори. Всі ми знаємо, що при контакті з водою, особливо тривалому, метал окислюється і стає непридатним. Внаслідок цього в системі може з'явитися протікання, що може призвести до великих неприємностей. Найбільша проблема в тому, що при появі протікання у вас немає можливості оперативно перекрити подачу води. Тому, маючи стару систему опалення, не варто економити, а потрібно зробити капітальну заміну всієї системи.

Вибір радіатора опалення

Заміна опалення у квартирі починається з вибору типу опалювального радіатора. Виробники пропонують нам кілька варіантів:

  • Сталеві. Відмінний варіант для системи опалення зі зниженим тиском. Підходить для системи опалення приватного будинку;
  • Чавунні. Мабуть, найнадійніший тип радіатора опалення, що має високу тепловіддачу, здатний витримати високий тиск багатоквартирних будинків;
  • Біметалічні. Складається із сталевих труб та алюмінієвого або мідного теплообмінника. Вважається найбільш вдалим виконанням, зважаючи на здатність стали витримати високий тиск системи та дуже високу тепловіддачу міді або алюмінію;
  • Алюмінієві. Мають малу вагу, мають відмінну тепловіддачу, але не здатні витримати тиск у висотних будинках;
  • Медні. Мають найвищу тепловіддачу, мають малу вагу, відмінно справляються з високим тиском, але мають найвищу вартість.

Розрахунок радіатора опалення

Найбільшу популярність у поєднанні ціни та якості набули біметалічні радіатори опалення. Завдяки тому, що біметалічні радіатори складаються із секцій, вони є універсальними для розрахунку тепловіддачі. Можна досить точно підібрати потрібну кількість секцій для обігріву певної площі. Зазвичай вибір кількості секцій провадиться з розрахунку однієї секції на 1 м2.

Для обігріву кімнати площею S=18 м2 потрібно:

n=S/1,5 м2=18/1,5=12 секцій

Отже для якісного обігріву приміщення площею 18 м2 потрібен радіатор, що складається з 12 секцій.

Заміна труб опалення

Заміна труб опалення проводиться за таким же принципом, як і заміна водопроводу у квартирі. Якісна заміна стояка опалення має на увазі прохід через перекриття, зазвичай нижнє. У висотних будинках сталеві труби змінюються на труби з поліпропілену, що додатково армовані скловолокном або алюмінієм. Цей матеріал не схильний до корозії і здатний витримувати тиск системи опалення багатоквартирних будинків. Трохи рідше застосовують труби з поліетилену. Завдяки їх властивостям, таким як гнучкість і міцність, їх можна укладати в стяжку з мінімальною кількістю місць з'єднань. Мідні труби зустрічаються набагато рідше через їхню вартість, а використовують їх частіше для монтажу системи опалення в приватному будинку.

Монтаж системи опалення
Монтаж системи опалення

При заміні труб опалення не зайвим буде потурбуватися про встановлення радіаторних кранів. Це дозволить за необхідності безболісно провести демонтаж та монтаж радіатора без відключення стояка опалення. Але встановлення радіаторних кранів має бути виконане одночасно з монтажем перемички, яка дозволить системі функціонувати без вашого радіатора.

Якщо заміна радіаторів опалення була виконана силами професійних сантехніків з дотриманням технології та були використані правильні матеріали, ви зможете забути про проблеми з опаленням на довгі роки. А застосування сучасних радіаторів необхідного розміру позитивно позначиться на обігрівальних властивостях усієї системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.