Як вибрати підлогове покриття?
Одним із найскладніших рішень під час ремонту квартири можна вважати вибір оздоблювальних матеріалів. Рано чи пізно вам доведеться вибрати колір і малюнок шпалер, відтінок фарби для стелі, формат плитки, тип і колір покриття для підлоги, і багато іншого. Велику допомогу у вирішенні цього завдання надає дизайн-проект. Одним із завдань дизайнера якраз і є підбір чистових оздоблювальних матеріалів. Ну а якщо дизайн-проект у вас відсутній, то це завдання доведеться вирішувати самостійно. Щоб не помилитися з вибором, вам доведеться глибоко розібратися у всіх матеріалах для обробки вашої квартири. Розглянемо таке завдання як вибір покриття для підлоги.
Вибір покриття для підлоги.
Для того щоб зробити правильний вибір покриття для підлоги, потрібно для себе відповісти на кілька питань:
- Яке призначення матиме приміщення?
- Яка прохідність буде в приміщенні?
- Які функції повинно мати покриття для підлоги?
Залежно від призначення приміщення можна зробити вибір покриття для підлоги. Наприклад, для передпокою, кухні та ванної кімнати найбільш практичним варіантом буде керамічна плитка завдяки її міцності, зносостійкості та здатності легко митися. У дитячій кімнаті та спальні чудовим вибором буде паркетна дошка, ламінат або килимове покриття. Ці покриття мають хороші властивості тепло і звукоізоляції, а так само теплі і приємні на дотик.
Для місць з високою прохідністю, таких як передпокій, кухня та коридор, вибір покриття для підлоги повинен зупинитися на матеріалах з високою зносостійкістю. Тут першість також можна віддати керамічній плитці, але не менш часто застосовується напівкомерційний лінолеум і ПВХ плитка високого класу зносостійкості.
Якщо ж покриття для підлоги має виконувати функцію звукоізоляції, то в такому випадку з цим завданням справляється ламінат або паркетна дошка, укладені плаваючим способом. Неабияку роль у звукоізолюючих властивостях паркетної дошки та ламінату відіграє підкладка з натуральної пробки. Коли потрібно забезпечити хорошу гідроізоляцію, наприклад, у ванній кімнаті, застосовується керамічна плитка або лінолеум. Варто згадати, що використовуючи покриття для підлоги з водонепроникними властивостями, не варто нехтувати попередньою гідроізоляцією основи.
Типи підлогових покриттів
Для того, щоб зробити правильний вибір покриття для підлоги необхідно познайомитися з кожним з них ближче:
- Керамічна плитка;
- Лінолеум;
- Ламінована підлога (ламінат);
- Паркетна дошка (щитовий паркет);
- ПВХ плитка;
- Килимове покриття (ковролін);
- Масив дошки.
Керамічна плитка – незамінний матеріал для ремонту ванної кімнати та оздоблення місць з високою прохідністю. Матеріал виготовлений з глини різних сортів, може мати практично будь-який розмір та форму, а безмежна кількість кольорової гами та малюнків дозволить вписатись у будь-який інтер'єр. Керамічна плитка легко миється і не втрачає вигляду з часом. Укладання плитки виконується на спеціальний клей для плитки.
Лінолеум – ПВХ матеріал, що має велику кількість кольорів і фактур, що дуже часто імітує паркет, керамічну плитку або масив дошки. Існує три основні типи лінолеуму: побутовий, напівкомерційний та комерційний. Основна відмінність між ними – це їхня зносостійкість. Напівкомерційний та комерційний лінолеум призначений для місць з високою та дуже високою прохідністю, зазвичай укладається на спеціальний клей для лінолеуму.

Побутовий лінолеум розрахований на укладання в квартирі або будинку, має більш приємні тактильні властивості, може мати повстяну підкладку для теплоізоляції, зазвичай укладається безклеєвим способом. Лінолеум легко миється, не пропускає вологу, легко відновлюється після легких деформацій.
Ламінат – один з найпопулярніших типів покриття для підлоги. Найчастіше імітує паркет або масивну дошку будь-якої породи та кольору. Це зазвичай багатошаровий матеріал, що складається з нижнього захисного шару, основи із спресованого ДВП, щільного декоративного паперу та прозорого захисного шару.

Укладання ламінату виробляється на підкладку з пінополістиролу, повсті або пробки. Ламінат має відмінності за класом зносостійкості, може мати властивості вологостійкості, але в основному боїться води.
Паркетна дошка – матеріал подібний до ламінату. Складається з кількох шарів: нижній зі шпону зазвичай хвойного дерева, середній з смерекових або соснових планок, верхній шар складається з деревини цінних порід і покритий захисним шаром олій та лаків. Це, по суті, паркет, зібраний у щити для простоти укладання, тому його ще називають щитовим паркетом. Матеріал має хороші тепло та звукоізолюючі властивості, але не дуже добре переносить вологу. Укладання паркетної дошки може виконуватися на спеціальний клей або підкладку, зазвичай з пробки.
ПВХ плитка – за своїм складом нагадує лінолеум, але має формат плитки. Так само ПВХ плитка має більш високі показники зносостійкості, ныж побутовий лінолеум, за рахунок чого набуває все більшої популярності. Вибір кольору, малюнка та фактури обмежений лише уявою. Укладання плитки ПВХ, так само як і укладання лінолеуму напівкомерційного або комерційного типу, проводиться на спеціальний клей. Зазвичай ПВХ плитка з'єднується між собою встик або за допомогою самоклеючих замків, що забезпечує достатній рівень вологозахищеності.
Ковролін - це килимове покриття, на кшталт укладання схоже на лінолеум, але складається зовсім з іншого матеріалу. Ковролін виготовляють із натуральних або синтетичних волокон. Цей матеріал має велику кількість кольорів, візерунків та малюнків, має різну довжину ворсу та дуже теплий на дотик. Як і лінолеум, ковролін може бути побутовим та комерційним.

Укладання ковроліну здійснюється як клейовим, так і безклеєвим способом. Килимове покриття має відмінні властивості тепло і звукоізоляції, а також добре збирає на собі пил. Тому, вибравши дане покриття, потрібно бути готовим до більш частышого прибирання приміщення.
Масивна дошка – матеріал, назва якого говорить сама за себе. Це дошка різних цінних порід деревини, що з'єднується між собою за типом шип-паз. Даний матеріал відноситься до преміум сегменту оздоблювальних матеріалів за рахунок своєї екологічності та високої вартості. Укладання масиву дошки проводиться на клей для деревини з додатковим кріпленням шурупами до попередньо покладеного шару фанери. Після укладання підлогу обробляють олією або воском для деревини. Підлога з масивної дошки має високі тепло і звукоізолюючі властивості.
Незалежно від типу, укладання підлогових покриттів має здійснюватися лише досвідченими фахівцями з дотриманням необхідних технологій. Лише тоді, покриття для підлоги, на вибір якого ви витратили стільки часу, буде радувати вас довгий час.