Поради з ремонту ванної кімнати.
Для того, щоб ремонт ванної кімнати пройшов «без сучка і задирки» кожному замовнику необхідно мати уявлення про деякі ключові моменти. Найпростіше, коли ремонт ванної кімнати виконується за заздалегідь складеним дизайном проекту. У такому разі всі нюанси вже враховані та прописані у проекті і глибоко вникати в них немає жодного сенсу. Ну а без дизайну проекту слід розширити свої знання в процесах виконання ремонтних робіт. Сподіваюся, наші поради щодо ремонту ванної кімнати допоможуть вам у цьому.
Перепланування ванної кімнати.
Отже, ремонт ванної кімнати без проекту повинен починатися з визначення планування та розміщення сантехнічних приладів. Нерідко має місце перепланування ванної кімнати. Тут може бути кілька варіантів:
- Поєднання ванної кімнати та туалету шляхом зносу перегородки між ними;
- Поєднання ванної кімнати та туалету шляхом демонтажу сантехкабіни;
- Збільшення площі ванної кімнати за рахунок об'єднання з частиною коридору.
Дуже важливо розуміти ще до суміщення ванної кімнати і туалету, чим загрожує таке перепланування.

Найбільшим і, мабуть, єдиним недоліком такого перепланування є складність чи неможливість одночасної експлуатації санвузла. Але, змирившись з цим недоліком, ви отримуєте збільшений санвузол з можливістю зручного розміщення всіх необхідних сантехнічних приладів, включаючи пральну машинку. Враховуючи, що ремонт ванної кімнати нерідко виконується і в житлових квартирах, то перепланування з демонтажем сантехкабіни тимчасово унеможливить експлуатацію не тільки санвузла, а й кухні.
Розкладка плитки
Визначившись із плануванням та розстановкою сантехнічних приладів, замовник повинен остаточно вибрати формат плитки та її розкладку. Не варто забувати і про наявність декорів та фризів при складанні розкладки плитки. Грамотна розкладка плитки повинна мінімізувати кількість залишків, тонку підрізку в кутах, а також прагнути симетричності її укладання. На цьому ж етапі необхідно визначитися з переліком необхідного обладнання: водоміри, фільтри для техніки і самопромивні фільтри, система запобігання протіканню, пом'якшувачі води та ін. Знаючи формат і розкладку плитки, а також перелік додаткового обладнання можна остаточно сформувати геометрію приміщення та підібрати ревізійний люк необхідного розміру. З кількох видів ревізійних люків, таких як пластикові, на магнітах та люки-невидимки, перевагу слід віддати останньому. Він, так само як і люк на магнітах не порушує естетики і зовсім не помітний в інтер'єрі, але набагато практичніший і зручніший в експлуатації.
Нагадаю, що поради щодо ремонту ванної кімнати мають рекомендаційний характер, а їх метою є підвищення вашої експертності у виконанні цього завдання.
Розведення сантехніки та електрики у ванній кімнаті
Одним із перших завдань капітального ремонту ванної кімнати вважається заміна стояків водопроводу та каналізації, яку неможливо здійснити без відключення водопостачання . Повноцінною можна вважати заміну стояків лише з проходом через нижнє перекриття. Отже, замовник має заздалегідь попередити про цей захід сусідів знизу та погодити дату відключення стояків із місцевими сантехніками.

Значно полегшить процес розведення водопроводу та каналізації своєчасна закупівля та доставка сантехнічних приладів на об'єкт. До них входить:
- Сушник для рушників;
- Ванна або душовий піддон;
- Унітаз;
- Умивальник;
- Змішувачі;
- Бойлер;
- Додаткове обладнання.
Це дозволить зробити монтаж виводів води та каналізації з максимальною точністю та естетичністю. Йдеться про розведення сантехнічних комунікацій прихованим чином.
Те саме можна сказати і щодо розведення електропроводки у ванній кімнаті. В даному випадку варто враховувати ще й зручність експлуатації електроточок. Наприклад, дуже часто розетку для пральної машини розміщують за нею, щоб її не було видно. З погляду естетики це може бути і непогано, але з точки зору практичності, розетка для пральної машини повинна розташовуватись у легкодоступному місці. Не менш часто вимикач витяжного вентилятора об'єднують із вимикачем світла у ванній кімнаті. У такому випадку, приймаючи ванну, ми приречені слухати звук, що видається вентилятором. Набагато зручніше та практичніше вивести окремий вимикач для витяжного вентилятора. Тоді ви матимете можливість користуватися вентилятором у міру необхідності.
Вибір затирки для плитки
Наші поради щодо ремонту ванної кімнати засновані на багаторічному досвіді виконання даного виду робіт. До них також можна віднести підбір правильної затирки для плитки. Основним критерієм вибору затирки для плитки мають бути її антисептичні властивості. При недостатній вентиляції приміщення це не дозволить виникнути та поширитися шкідливій плісняві, що буває у разі використання дешевої затирки.
Найкраще з цим завданням справляється затирання для плитки на основі епоксидної смоли. Єдиним її недоліком є її велика вартість. За таким же принципом повинен підбиратися і силіконовий герметик для герметизації примикань ванни, душового піддону, умивальника та інших сантехприладів до стіни або підлоги.
Сподіваюся, наші основні поради щодо ремонту ванної кімнати допоможуть вам ближче познайомитися з процесом та нюансами виконання робіт та дозволять зробити правильний вибір у тій чи іншій ситуації.