Какой теплый пол выбрать

Водяна або електрична тепла підлога?

У всі часи людина намагалася зробити свій будинок якомога комфортнішим для життя. Одним із найважливіших факторів комфорту можна назвати тепло. Досить важко знайти житлове приміщення, в якому не організовано систему опалення. Існує кілька способів обігріти наш будинок. Одним із них є монтаж теплої підлоги. Враховуючи, що є кілька варіантів організації цього виду опалення, людину, яка не обізнана в даному питанні, цікавить одне єдине питання - яку теплу підлогу вибрати?

Монтаж водяної теплої підлоги
Монтаж водяної теплої підлоги

Спочатку розберемося з поняттям теплої підлоги в принципі. Тепла підлога – це система підігріву підлоги, яка монтується або в стяжку, або безпосередньо під покриття для підлоги. Можна виділити два основні види теплої підлоги: водяну та електричну.

  • Водяна тепла підлога – це система гнучких труб опалення, укладених у товщині стяжки та підключених до газового котла. Принцип його роботи, як і принцип звичайної системи водяного опалення, полягає у безперервній циркуляції гарячої води, яка перетворює поверхню підлоги на великий радіатор;
  • Електрична тепла підлога – це система нагрівальних елементів, покладених або в стяжку, або безпосередньо під покриття для підлоги. Нагрівальні елементи є електричним кабелем у спеціальній ізоляції або нагрівальною плівкою.

Монтаж водяної теплої підлоги.

Монтаж водяної теплої підлоги незмінно тягне за собою підйом рівня підлоги мінімум на 70-100 мм. Це пов'язано з тим, що на підлогу попередньо укладається утеплювач – зазвичай пінополістирол, потім розкладають трубу теплої підлоги діаметром 16 мм або 20 мм, після чого на трубу укладають стяжку. Кожен контур труби теплої підлоги укладається змійкою з певним кроком, а обидва краї контуру труби виводяться до колектора, встановленого біля котла. Стяжка, яка укладається на теплу підлогу, повинна бути приготовлена ​​за спеціальним рецептом. До її складу обов'язково повинні входити пластифікатор для стяжки по теплій підлозі та скловолокно для армування, зване так само фіброволокном. Ці добавки до цементно-піщаного розчину забезпечують необхідний рівень еластичності та міцності, що дозволить стяжці не розтріскатися від частих перепадів температур. Для того щоб стяжка не розтріскувалася так само обов'язково застосовується демпферна стрічка, яку укладають уздовж стін у місці зіткнення стяжки зі стіною.

Монтаж електричної теплої підлоги.

Монтаж електричної теплої підлоги простіше. Електричний кабель укладається за таким самим принципом, як і труба водяної теплої підлоги, тільки замість пінополістиролу під нього укладають фольгований утеплювач. Таку теплу підлогу укладають у стяжку, рецепт якої ідентичний рецепту стяжки для водяної теплої підлоги.

Монтаж електричної теплої підлоги
Монтаж електричної теплої підлоги

Для більшої зручності монтажу виробники теплої підлоги пропонують нам електричні теплі підлоги ще двох видів – це нагрівальний кабель, зафіксований на сітці та нагрівальний елемент плівкового типу. Ці два типи теплої підлоги можна монтувати безпосередньо перед укладанням покриття для підлоги. Нагрівальний кабель на сітці зазвичай укладають під плитку, а плівкова підлога під ламінат, паркетну дошку, лінолеум та ін.

Ефективність електричної та водяної теплої підлоги.

Про ефективність теплої підлоги можна судити за двома основними критеріями – тепловіддачі та економічності. Саме на них і ґрунтуватиметься відповідь на запитання – яку теплу підлогу вибрати? По тепловіддачі досить складно віддати перевагу одному з видів теплої підлоги – вона приблизно однакова. А ось з економічністю дещо складніше. Цей параметр складається із суми початкових вкладень та вартості споживаних енергоносіїв. Устаткування для водяної теплої підлоги складається не тільки з труб, сюди також входить система колекторів і сам котел, зазвичай газовий. Електричний котел для організації системи водяної теплої підлоги розглядати не будемо на увазі високого енергоспоживання. Для організації підлоги з підігрівом за допомогою електричної теплої підлоги, крім нагрівального елемента, потрібні датчики температури та терморегулятори. Якщо порівняти вартість обладнання для водяної та електричної теплої підлоги, то монтаж електричної теплої підлоги виявиться менш витратним.

Оскільки система теплої підлоги встановлюється не на один рік, то дуже важливим критерієм порівняння водяної та електричної теплої підлоги буде кількість поточних витрат. У випадку з водяною теплою підлогою, підключеною до газового котла, основними витратами будуть витрати на газ. Ну а назва електричної теплої підлоги сама за себе говорить про споживання електроенергії. Якщо порівняти вартість обладнання та кількість витрат на газ та електроенергію, то, наприклад, за 5 років експлуатації водяна тепла підлога виявиться економічнішою.

Яку теплу підлогу вибрати?

То яку теплу підлогу вибрати? Є деякі нюанси, які так само слід оцінити перед вибором тієї чи іншої теплої підлоги. Для організації системи водяної теплої підлоги в багатоквартирному будинку потрібен дозвыл, чого не потрібно для монтажу електричної теплої підлоги. Застосування водяного підігріву підлоги, як говорилося вище, тягне підйом рівня підлоги, і, отже, збільшення дверних прорізів по висоті. А це не завжди можливе. Виходячи з цього, можна зробити певні висновки: водяна тепла підлога в довгостроковій перспективі виявилася економічнішою, але застосування його в багатоквартирному будинку тягне за собою певні труднощі. Тому водяну теплу підлогу зазвичай використовують для підігріву підлоги в приватних будинках. Електрична тепла підлога виявилася трохи більш енерговитратною, але завдяки специфіці її монтажу та відсутності спеціальних дозволів, вона найбільше підходить для організації підігріву підлоги в багатоквартирному будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.