Совмещение ванной и туалета

Нові тенденції ремонту ванних кімнат.

Протягом останнього десятиліття набула популярності така тенденція як поєднання ванної та туалету. За радянських часів більшість багатоповерхових будинків будували із готових залізобетонних блоків або панелей. Завдяки цій специфіці такі будинки стали називатися панельними. Незалежно від того блоковий це будинок або панельний, ванна кімната завжди була готовим блоком, який встановлювали цілком під час будівництва. Цей блок отримав назву сантехкабіни.

Сантехкабіна являє собою блок, що має стіни, перегородку, підлогу та стелю. Так само в ній попередньо приготовлені технічні отвори та ніші для наступної разводки труб та електрики.

Сантехкабіна
Санкабіна чи сантехнічний блок

Цей блок зазвичай складався з двох, розділених перегородкою приміщень – ванної кімнати та туалету. Габарити цих приміщень були максимально компактними. У туалеті можна було розмістити лише унітаз, а у ванній кімнаті лише ванну та умивальник. З появою у вільному продажу додаткових сантехнічних приладів, таких як пральна машина, водонагрівач та ін., дефіцит вільного місця став справжньою проблемою. Поєднання ванної та туалету стало її рішенням.

Поєднання ванни та туалету. Способи.

Існує два найбільш популярні варіанти об'єднання ванної кімнати з туалетом:

  • Знесення перегородки між ванною кімнатою та туалетом - це відносно недороге вирішення цього завдання, яке дозволяє трохи збільшити об'єм та площу санвузла. Якщо дуже постаратися, можна дуже компактно розмістити тут пральну машину і бойлер;
Поєднання ванни та туалету
Поєднання ванни та туалету
  • Демонтаж сантехкабіни – масштабніший і, відповідно, більш витратний захід, що супроводжується великою кількістю пилу. У цьому випадку передбачається повний демонтаж стін, перегородки, підлоги та стелі блоку. Це дозволяє не тільки збільшити розмір ванної кімнати, але й організувати простір кухні-студії за рахунок об'єднання санвузла з коридором.

Можливі незручності.

Поєднання ванної та туалету в панельному будинку вирішує багато проблем, але так само може створити певні незручності. Для холостяцької квартири ніяких незручностей немає, а ось для квартири, в якій живе сім'я з одним чи кількома дітьми, це вже стає проблемою. Незручність полягає у складності одночасної експлуатації ванни та туалету.

Незручності суміщеного санвузла

Так що якщо Ви прийняли рішення про суміщення ванної кімнати та туалету варто кілька разів зважити всі за і проти цього перепланування санвузла. Ну, прийнявши рішення на користь перепланування, її слід довірити виключно фахівцям з великим досвідом роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.