Технологія шпаклівки стін та стель під фарбування.
До підготовки стін та стель під фарбування потрібно підходити гранично відповідально, адже від цієї підготовки залежатиме готовий результат – фарбування стін та стель. Не дотримання технології шпаклівки стін та стель під фарбування може призвести до прояву на пофарбованих поверхнях небажаних дефектів – тріщин та відлущування фарби. Залежно від типу поверхні та матеріального стану замовника застосовують різні технології шпаклівки. Під фарбування шпаклюють поверхні, які вже вирівняні за допомогою штукатурки або поверхні, сформовані з гіпсокартону.
Усі поверхні мають слабкі місця, які необхідно додатково армувати:

- Для оштукатурених стін це стики стін і перекриттів, а також місця поєднання різних матеріалів, що мають різну структуру, щільність і вологопоглинання. Такі місця, ще в процесі оштукатурювання, армують за допомогою скловолоконної сітки з коміркою 2-5 мм;
- Для конструкцій із гіпсокартону це місця стиків гіпсокартонних плит та місця примикання до бетонних або цегляних стін. У такому випадку шви армують за допомогою вузької армуючої сітки – серп'янки та шпаклівки, спеціально призначеної для закладення швів гіпсокартону. Для цих цілей також застосовують паперову армуючу стрічку.
При перепадах температур та зміні вологості в приміщенні, всім цим будматеріалам властиво стискатися та розширюватись. У тих місцях, де матеріали мають різні характеристики, існує можливість появи тріщин, які псуватимуть зовнішній вигляд пофарбованих поверхонь.
Після того, як усі місця можливого виникнення тріщин заармовані, можна приступати до процесу шпаклівки стін та стель під фарбування. Залежно від технології застосовують різні види шпаклівки. У недорогих варіантах застосовується сухі полімерні шпаклювальні суміші. Для отримання якіснішого результату застосовують шпаклівки, готові до застосування. Якість підготовки поверхні під фарбування залежить від розміру фракції шпаклювальної суміші. Чим вона менша, тим гладкішою виходить поверхня.
Розглянемо три технології підготовки поверхонь перед фарбуванням.
- Перша технологія найбюджетніша і широко застосовується майстрами-оздоблювальниками. Тут замовник має можливість заощадити як на матеріалах, так і на роботах, які присутні в інших технологіях. Але гарантувати відсутність появи тріщин у цьому варіанті досить складно. Отже, після первинного армування слабких місць, поверхні ґрунтуються акриловою ґрунтовкою. Наноситься 2-3 шари полімерної шпаклівки, яка доводиться до стану під фарбування шляхом шліфування поверхонь наждачним папером дрібної зернистості. Перед фарбуванням стіни та стелі обробляють ґрунтовкою;
Шліфування стін та стелі - Наступна технологія трохи більш витратна через застосування додаткових матеріалів та появу додаткових робіт. Вона передбачає шпаклівку стін та стель під поклейку шпалер за допомогою полімерної або гіпсової шпаклівки. Після цього на поверхні виробляють оклеювання флізелином. Це рулонний матеріал, який нам знайомий як складова частина шпалер на флізеліновій основі. Флізелін досить еластичний і щільний матеріал, здатний приховати під собою дрібні дефекти, в місцях можливих деформацій він просто розтягується. Так само його функцією є армування всієї площини, що фарбується, що виключає, надалі, виникнення тріщин. Але за такої технології отримати ідеально гладку поверхню не вийде, т.к. матеріал має дрібну фактуру. Завдяки тому, що матеріал слабо вбирає вологу, витрата фарби скорочується. Перед фарбуванням флізелін ґрунтувати не потрібно;
Поклейка флезиліну на стіни та стелю - Ну і, насамкінець, третій варіант. Тут Вам доведеться розщедритися, але результат такої роботи радуватиме Вас тривалий час. У цій технології застосовуються більш дорогі матеріали, та й вартість такої роботи зазвичай вище. Починається процес зі шпаклівки стін та стель під шпалери полімерною або гіпсовою шпаклівкою. Тільки після неї на поверхні клеїться малярне склополотно. Це матеріал, що складається з переплетених скляних волокон, що клеїться на спеціальний міцний клей. Функцією склополотна так само є армування всієї поверхні, що фарбується, але, на відміну від попереднього варіанту, на склополотно наносять два шари акрилової або латексної шпаклівки. У результаті отримуємо щільний армований «бутерброд», здатний запобігти виникненню тріщин на всій поверхні, що фарбується. Шпаклівка має дуже дрібну фракцію, що дозволяє досягти практично глянсової поверхні, але і коштує вона значно дорожче за сухі суміші. До ідеалу поверхня доводиться за допомогою наждакового паперу дрібної зернистості. Після обробки поверхні ґрунтовкою можна приступати до фарбування.
Використання малярного склополотна
Шпаклівка стін та стель під фарбування за технологією, описаною у третьому варіанті, застосовується не тільки для підготовки поверхонь під фарбування, але й для підготовки перед нанесенням різних видів декоративної штукатурки.
Сподіваюся, цей матеріал був Вам корисний і Ви зможете вибрати для себе необхідний варіант, керуючись своїм бюджетом і бажанням отримати той чи інший результат.