Що важливо знати про капітальний ремонт квартири?

Перед тим як розпочати капітальний ремонт квартири Ви повинні мати повне уявлення про всі етапи роботи, які будуть виконуватися, а також про послідовність їх виконання. Також дуже важливо знати, як провести ремонт квартири максимально швидко, але без втрати якості виконання робіт. Ми всі знаємо золоте правило ремонту: добре та швидко – не буває. Тому, Ви повинні зрозуміти, що зробити ремонт швидко і якісно можна тільки за рахунок чіткої послідовності дій, що виключає непотрібні зупинки та простої. Недотримання правильної послідовності дій у ремонті квартири може призвести до втрати якості, а також до затягування термінів ремонту квартири.

То з чого ж розпочати капітальний ремонт квартири?

Будь-який якісний комплексний або капітальний ремонт квартири у Харкові, починається зі складання якісного проекту. Проект ремонту квартири має бути таким, щоб і замовник та майстер мали уявлення не лише про кінцевий результат, а й про кожен етап, який необхідно пройти. Грамотний проектувальник і виконроб компанії Trofimov, ще до початку ремонту квартири, допоможе Вам визначитися з типами всіх чистових матеріалів, які будуть використані в ремонті Вашої квартири:

  • Для покриття для підлоги це може бути ламінат, паркетна дошка або лінолеум;
  • Для обробки стін можуть застосовуватись різні види шпалер, фарбування або декоративна штукатурка;
  • Стеля може бути як натяжною або з гіпсокартону, так і комбінованою;
  • Типи та конфігурації вікон та дверей також можуть бути різними;
  • А щодо керамічної плитки, то проектувальник повинен не тільки допомогти замовнику вибрати плитку, але й зробити грамотну розкладку, щоб уникнути некрасивої підрізки та її перевитрати.

Після складання проекту, він має бути детально розглянутий та схвалений і замовником та виконавцем. Тепер можна розпочинати наступний етап капітального ремонту квартири.
Одним з перших етапів ремонту квартири фахівці компанії Trofimov виконують підготовку об'єкта до майбутніх ремонтно-оздоблювальних робіт. До неї входить організація тимчасового електроживлення та освітлення, організація тимчасового водопостачання та каналізації, а так само відбувається комплектація об'єкта витратними матеріалами: будівельні мішки, відра, бури, шпателі, правила, валики, кюветки, поліетиленова плівка, засоби для прибирання приміщення тощо, які закуповуються безпосередньо на кожен об'єкт.

Коли підготовку квартири до ремонту виконано, можна приступати до проведення ремонтних робіт. Будь-який капітальний ремонт починається з проведення демонтажних робіт. Насамперед проводиться демонтаж стін та перегородок, що підлягають знесенню, та формування існуючих чи майбутніх отворів. Якщо ремонт проводиться не в новобудові, а у вторинній квартирі, виконується зачистка всіх поверхонь від слідів попередньої обробки, а також демонтаж існуючих комунікацій.

Наступним кроком має бути виконана підготовка балконів та лоджій до майбутнього скління. Це необхідно для того, щоб викликавши замірника по пластикових вікнах, він за один раз мав можливість виміряти всі віконні конструкції. Паралельно виміру вікон необхідно зробити замір вхідних дверей. Виробництво пластикових вікон та вхідних дверей може займати від тижня до двох. За цей час у майстрів є час виконати повний демонтаж приміщення, зібрати все сміття та вивезти його з об'єкта. Це дозволить уберегти нові вікна та двері від пошкоджень та пилу під час демонтажних робіт.
Після виконання демонтажних робіт і винесення сміття проводиться обов'язкове закладення міжплитних швів у перекритті, грунтовка стелі та її фарбування. У майбутньому це убезпечить Вашу натяжну стелю від обсипання сміття у зв'язку з різними вібраціями з боку сусідів зверху.

Комунікації
Комунікації

Поки замовник займається закупівлею чистових оздоблювальних матеріалів, фахівці компанії Trofimov займаються зведенням стін і перегородок і готують їх до подальшого оштукатурювання. В цей час на об'єкті проводиться гідроізоляція підлоги в санвузлах і в місцях, де вона може бути потрібна. Виконується утеплення балконів та лоджій. Після цього монтуються штукатурні маяки та виконується штукатурка стін з подальшим вилученням маяків, виконується підготовка підлоги до заливки стяжки, монтуються віконні конструкції та вхідні двері. На цьому ж етапі приймаються рекомендації від компаній, що займаються телебаченням, інтернетом, сигналізацією, відео спостереженням та акустикою, на кшталт необхідних кабелів та технічним вимогам їх укладання. Всі ці рекомендації узгоджуються та вносяться до проекту.

Якщо за проектом закладено укладання водяної теплої підлоги, вона проводиться саме на цьому етапі. Після цього можна приступати до заливці стяжки. Для цього проводиться армування майбутньої стяжки, встановлюються маяки, що вирівнюють, укладається демпферна стрічка і виконується заливка стяжки.

Після того, як стяжка затверділа, проводиться заміна стояків та радіаторів опалення. На цьому ж етапі проводиться первинне вимірювання кухонних меблів для отримання рекомендацій з монтажу закладних елементів під навісні шафки, розміщення електричних точок, виводів гарячої та холодної води та каналізації, які так само вносяться до проекту.

На наступному етапі капітального ремонту квартири під ключ проводиться порізка штроб під електричні та слаботочні кабелі, сантехнічні та каналізаційні труби, після чого монтується чорнова електрика та сантехніка, тобто, ті комунікації, яких згодом не буде видно. У цей час прокладаються траси кондиціювання і монтуються зовнішні блоки. На цьому етапі проводиться укладання електричної підлоги в санвузлах, якщо вона закладена в проекті.

Далі наші майстри виробляють монтаж фальш-стін. Він виробляється саме на цьому етапі через те, що раніше ці фальш-стіни ускладнили б монтаж деяких інженерних комунікацій. За допомогою фальш-стін формуються ніші під радіатори опалення та закриваються комунікації, укладені на зовнішні стіни приміщень. Разом із фальш-стінами монтуються стелі з гіпсокартону, короби для натяжних стель, ніші для шаф-купе та інших вбудованих меблів і техніки, короби і колони, що закривають інші комунікації та монтуються приховані люки для доступу до цих комунікацій. У цей час монтуються підвіконня, після чого утеплюються і монтуються укоси.

Коли сформовано геометрію всіх приміщень, можна приступати до наступного етапу капітального або комплексного ремонту квартири. Цей етап називається малярськими роботами. Виробляється ґрунтовка стін та стель, монтуються малярні куточки та виконується шпаклівка всіх необхідних поверхонь. Після того, як шпаклівка висохла та затерта, можна запрошувати замірника по натяжних стелях.

Тепер можна приступати до обробки балконів та лоджій. Часто ці приміщення обробляють відразу чистовими матеріалами, наприклад пластиковою або дерев'яною вагонкою. Паралельно обробці балконів і лоджій у санвузлах встановлюють ванну та інсталяцію, після чого професійний плиточник компанії «Trofimov» приступає до облицювання стін та підлоги керамічною плиткою.

Тільки після закінчення всіх брудних і запорошених робіт проводиться остаточна ґрунтовка всіх стін та стель і приступають до фарбування стель та обклеювання стін шпалерами та іншими декоративними покриттями. Відразу після цього монтуються натяжні стелі, укладаються покриття для підлоги і проводиться монтаж міжкімнатних дверей, а монтаж плінтуса здійснюється вже після встановлення кухонних і вбудованих меблів. Після закінчення всіх цих робіт монтується вся чистова електрофурнітура та світильники, навішуються блоки кондиціонерів, у санвузлах встановлюється унітази, змішувачі та сушки для рушників.

Останнім етапом проведення капітального ремонту або, як його ще називають, комплексного ремонту квартири є генеральне прибирання приміщення. Після цього здаються ключі щасливим власникам правильного та технологічного ремонту квартири.

Кожен із етапів капітального ремонту квартири під ключ гідний власної детальної уваги та опису, адже кожен етап ремонту квартири має свої тонкощі та нюанси, знаннями про які досконало володіють фахівці ремонтно-оздоблювальної компанії Trofimov.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.