Щоб створити стильний дизайн інтер'єру і досягти затишної атмосфери в кімнаті зовсім не обов'язково бути професіоналом. Досить зрозуміти, що хочеться бачити в приміщенні після ремонту, вибрати стиль оформлення і не боятися творити. Відчути себе дизайнером, оформивши спальню чи вітальню своїми руками за власним проектом – легко.
Ми розповімо вам, де шукати натхнення та як грамотно втілити свої ідеї у життя. Читайте далі поради від дизайнерів, щоб створити для себе ідеальний інтер'єр, наголосивши на власній індивідуальності.
Складання креслень дизайн проекту
Щоб досягти бажаного результату від ремонту, рекомендуємо створити свій дизайн проект. Важливо, щоб майбутній інтер'єр був красивим та комфортним для життя. Пам'ятайте, що ідеї з глянцевих журналів не завжди практичні та можуть забезпечити необхідний затишок у будинку. Тому краще шукати натхнення у навколишньому світі, звернути увагу на речі, що викликають у вас позитивні емоції.
Визначившись зі стильовим оформленням кімнати, можете розпочати створення власного проекту. Для створення гармонійного та грамотного інтер'єру потрібно вміти креслити та читати готові креслення, виконуючи всі етапи роботи послідовно. Для створення проекту кімнати вам знадобиться:
- Виконати вимірювання. Від точності проведених вимірювань безпосередньо залежить якість отриманого результату. Намалюйте або надрукуйте планування кімнати, вказавши всі реальні виміри. Важливо помітити всі комунікації, висоти та отвори.
- Планування в масштабі. Накреслити план квартири в масштабі можна за допомогою лінійок або за допомогою спеціальних сервісів в інтернеті.
- Прописати технічне завдання. У ньому будуть відображені всі етапи майбутніх робіт, а також побажання щодо стилю та наповнення приміщень. Намагайтеся прописати в ньому всю інформацію максимально точно, щоб готовий інтер'єр відповідав вашим вимогам. Також підберіть фотографії інтер'єрів, які надихають вас.
- Планування. Намагайтеся розмістити всі свої побажання на підготовленому плані кімнати, позначивши функціональні зони, розмістивши предмети меблів.
- Об'ємна модель. Завдяки спеціальним програмам та онлайн-додаткам ви можете не тільки створити об'ємну модель свого майбутнього інтер'єру, але ще й прогулятися ним.
- Стилістичне оформлення. Тепер можна розпочати вибір оздоблювальних матеріалів, елементів декору, предметів меблів та приладів освітлення.
Закупівлю матеріалів найкраще проводити з досвідченим майстром, який зможе підібрати найбільш оптимальні за ціною та якістю товари. Важливо заздалегідь прописати всі необхідні матеріали на основі технічного завдання. Для створення гармонійного інтер'єру потрібно закупити:
- оздоблювальні матеріали;
- двері та вікна;
- предмети меблів;
- світильники та розетки;
- сантехніку;
- штори та специфічний декор.
Фахівці рекомендують скласти список усіх необхідних матеріалів та витратних матеріалів, вказавши потрібну кількість та кольори. Після чого потрібно відвідати кілька спеціалізованих магазинів, щоб побачити зразки матеріалів наживо, остаточно визначитися з виробником та коліром.
Оздоблення стін та стелі
Щоб довести інтер'єр до досконалості, важливо правильно підібрати оздоблювальні матеріали для стін та стелі. Приділіть особливу увагу фактурам та відтінкам, вибравши як основні кольори світлі пастельні тони. Шпалери, плитка, ламінат, паркет і стелі - постарайтеся продумати всі деталі, підібравши їх відповідно до технічного завдання та стилістики оформлення інтер'єру своєї кімнати.
Для оформлення стін найчастіше застосовуються гіпсокартонні конструкції, завдяки яким можна кардинально змінити планування кімнати, досягнувши бажаного результату з мінімальними витратами. Гіпсокартон можна фарбувати, клеїти на нього шпалери, створювати різні рельєфи.
У сучасних інтер'єрах найчастіше зустрічаються натяжні стелі, які мають велику кількість переваг. Дозволити їх може кожна сім'я у нашій країні.
Вікна та двері
При виборі вікон та дверей потрібно керуватися технічним планом. Колір вікон та міжкімнатних дверей повинен гармонійно поєднуватися з оздобленням та стилем інтер'єру. При цьому двері та вікна можуть бути як яскравим акцентом в інтер'єрі, так і гармонійно доповнити його. Домогтися цього можна шляхом правильного вибору кольорів та фактур.
Меблі та декоративні предмети
Щоб досягти затишку в кімнаті, важливо правильно вибрати предмети меблів та аксесуари. Для вибору м'яких меблів можна використовувати різні колірні схеми (монохромну, аналогічну, лінійну, тріадну). Меблі повинні гармонійно виглядати в інтер'єрі і загальній колірній гамі, перетворюючи їх на краще.
Декоративні предмети також повинні бути підібрані за смаком, відповідним розмірам приміщення, відповідати стилістиці інтер'єру. Декор може стати яскравим акцентом, надавши інтер'єру індивідуальності.