Повернувшись із роботи, ми просто мріємо про тишу. Але увійшовши у власну квартиру не можемо розслабитись, бо звідусіль чути звуки та інші сторонні шуми. Але в багатоквартирному будинку досить складно досягти ефекту абсолютної тиші та спокою.
Щоб здійснити шумоізоляцію квартири варто провести комплекс заходів та витратити чимало часу та грошей. Але навіть ці заходи не допоможуть повністю звукоізолювати приміщення.
Отже, якщо ви хочете жити в тиші та насолоджуватися лише своєю родиною, то потрібно бути готовим до витрат. А ми вам підкажемо, як зробити всю роботу швидко і які витратні матеріали вам знадобляться.
Що таке звукоізоляція квартири?
Звукоізоляція – поняття умовне. Сам термін з'явився давно, але щодо житлових приміщень став застосовуватися відносно недавно. Завдяки комплексним заходам мешканці домагаються акустичного комфорту та не чують сторонні звуки, які проникають до будинку чи квартири ззовні - ремонт квартир.
Важливим чинником є і якість матеріалів, які обирають до роботи. Вони повинні поглинати шум і мати всі в'язко-пружні властивості матеріалу. Бажано, зробити багатошарову конструкцію, щоб вона повністю поглинала всі шуми, що надходять зовні.
Шумоізоляція в панельному будинку
Панельний будинок погано звукоізольований. Жителі, які мають у ньому квартири, постійно скаржаться, що чують, те, що відбувається у квартирі у сусідів. Але сучасні матеріали та майстерність фахівців дозволяють досягти відмінного результату.
При проведенні робіт, багато майстрів припускаються низки помилок. В основному, вони проводять роботи лише із ізолювання перекриття. Але це хибний підхід. Щоб домогтися шумоізоляції в квартирі, потрібно попрацювати з усіма складовими кімнати, а саме стінами, підлогою, віконними отворами та стелею.
Звукоізоляція починається зі стелі. Для цього ідеально підходить негорюча мінеральна вата. Але навіть цей матеріал не дозволить вам досягти 100% тиші. Також можна використовувати скловату або базальтову вату.
Але багато фахівців радять обирати гіпсокартон. Він також має звукоізоляційні властивості, але найчастіше використовується разом із ватою. Такий варіант забере до 10 см висоти житлового простору.
Крім стелі шумоізолюються стіни. Що стосується підлоги, то вона також потребує ізоляції. Від цього вона стане теплішою, і ви не заважатимете сусідам.
Шумоізоляція дверей
Звукоізоляція дверного отвору значно знижує шуми, які долинають із під'їзду. Це і рух ліфта, звуки дверей, що закриваються і відкриваються, побутові шуми, розмови і стукіт каблуків по сходах. Вони дуже сильно діють на нерви та відволікають від заняття домашніми справами.
Практична порада
Фахівці радять встановлювати дві двері. Друга буде виконувати декоративну і звукоізолюючу функцію, а перша повинна мати всі необхідні властивості, а саме бути протизламною і масивною.
До того ж двері повинні щільно закриватися і не мати щілин. Двері обов'язково повинні примикати до коробки. На дверній коробці обов'язково має бути поріг та ущільнююча прокладка. Обов'язково зверніть увагу на щілину між порогом та дверима. Якщо вона значна, скористайтесь гумовою прокладкою. Вона не пустить у будинок шум і стане перепоною для холоду.
Під час встановлення дверей монтажники заповнюють всі щілини звичайною монтажною піною. Але вона не утримує звуку і з часом руйнується. Якщо і у вас роботи виконані таким чином, просто видаліть піну і заповніть порожнечі цементним розчином. Після того, як цемент висохне, пройтися силіконовим герметиком.
Як зробити ізоляцію дверного отвору розкажуть наші майстри.
Шумоізоляція стін
Шумоізоляція стін дозволить вам ізолюватися від сусідів та не чути, що відбувається за стінкою. Звичайно, не варто монтувати усі стіни. Наприклад, міжкімнатні перегородки не варто ізолювати. Вони просто підтримують стелю, але шуму ніякого не пропускають
Для роботи майстра вибирають самоклеючі мембрани або звукоізолюючі плити. Вони встановлюються в заздалегідь заготовлений каркас. Але варто пам'ятати, чим товстіший матеріал, тим краще звукоізоляція і тим меншою стає кімната.
Ізолювати варто і всі розетки. У старих панельних будинках вони наскрізні, і через них надходять шуми від сусідів. Щоб блокувати шум, потрібно заповнити порожній простір. Для цього чудово підійде монтажна піна, але обов'язково негорюча.
Шумоізоляція підлоги
Ізолюють підлогу в тому випадку, якщо від сусідів, що живуть нижче, надходить забагато шуму. Але можна потурбуватися і про сусідів і просто позбавити їх шуму, який створюєте ви. Зробити шумоізоляцію підлоги можна двома способами: «плаваюча» підлога та каркас із лаг.
Перший спосіб досить затратний та складний. Він має на увазі під собою "пиріг" з плит звукоізоляції, бетонної стяжки та покриття для підлоги. Щодо каркасного способу, то він виготовляється з дерев'яних брусків. Порожній простір заповнюється ізоляційним матеріалом. Обидва способи також заберуть до 10 см висоти приміщення.