ремонт в новостройке

Більшість квартир у новобудовах продається без обробки. При покупці виникає два основні питання: як зробити ремонт у новобудові самостійно і з чого почати? Щоб кінцевий результат по-справжньому радував, обробку квартири своїми руками слід проводити у певній послідовності.

З чого розпочати ремонт у новобудові

Взявшись за ремонт своїми руками необхідно передбачити все до дрібниць та визначити для себе:

  • термін ремонту;
  • які матеріали будуть використані;
  • де заощадити, а де цього робити не можна в жодному разі;
  • які роботи будуть проводитися із залученням фахівців, а які по силам зробити самому.

У різних забудовників квартири здаються різною мірою готовності. Чудово, якщо в квартирі вже є:

  • чиста стяжка підлоги;
  • чорнове оздоблення штукатуркою стін та стель;
  • якісні склопакети;
  • пристойні вхідні двері;
  • електропроводка з розетками та вимикачами;
  • сантехнічні прилади, обладнання та водопровідне та каналізаційне розведення під них;
  • тепла підлога або підключені до центральної або автономної системи опалення прилади.

Найчастіше міфи, що розповсюджуються забудовниками, про якість будівництва з тріском розбиваються про сувору реальність. Ретельна перевірка стане запорукою того, що не доведеться переробляти ремонт за власний кошт. Якщо квартира є лише квадратними метрами без внутрішніх стін і комунікацій, то необхідний ремонт з нуля. Будь-який ремонт починається з правильного планування та складання дизайн-проекту. Якщо вирішено робити ремонт самостійно, послуги дизайнера не обов'язкові.

У цьому випадку поетапно та покроково плануються всі операції, головними з яких є:

  • прокладання електрокабелів та проводів до запланованих місць підключення електроприладів, розеток, вимикачів;
  • монтаж комунікацій опалювальних, водопровідних, вентиляційних та каналізаційних систем;
  • чорнове вирівнювання підлоги;
  • зведення стін, перегородок, кріплення підвісних стель;
  • чистове оздоблення з установкою сантехніки, підключенням люстр, світильників тощо

ремонт у новобудові самостійно

Планування

У руках професіоналів дизайн-проект виглядає як альбом із кресленнями, схемами, колажами в яких продумується все: від розташування кімнат та дверей до дизайну інтер'єру та розміщення меблів. Для цього дизайнерами використовуються спеціальні комп'ютерні програми та знання, за які замовнику доводиться платити.

Озброївшись рулеткою та провівши відповідні виміри, необхідно в масштабі перенести їх на міліметровий папір. Таким чином, самостійно створюється проект з урахуванням усіх особливостей квартири. Тут головне не помилитись. Згодом це обернеться втратою часу та коштів на переробки. Таким чином, є можливість вписати в придбану квартиру не тільки нові меблі, а й предмети з якими не хочеться розлучатися при переїзді зі старого житла.

Послідовність ремонту в новобудові

У ремонті новобудови слід виділити головне правило: кожен наступний вид робіт не повинен зводити нанівець попередні зусилля. Наприклад, після укладання стяжки вирішено провести монтаж теплої підлоги. Тут лише два варіанти: або демонтаж стяжки, або збільшення її товщини. Такі моменти необхідно продумувати відразу, а роботи виконувати покроково, у строгій послідовності. Крім того, всі комунікації монтуються на етапі будівництва перегородок, стін та підвісних систем. В іншому випадку доведеться для їх прокладки порушувати цілісність чистового оздоблення з її подальшим відновленням.

Установку ванної та чистової сантехніки краще проводити в останню чергу. Якщо такий порядок неможливий, то на час проведення малярських робіт скло душових кабін, вироби з фаянсу, сантехнічні прилади необхідно захистити за допомогою поліетиленової плівки та малярського скотчу.

Електромонтажні роботи

Поклейка шпалер, фарбування, встановлення дверей, укладання плитки - все це, при певному вмінні, робиться самостійно. Електромонтаж - це доля фахівців, здатних розрахувати і безпомилково зібрати в єдину систему кабелі та дроти всієї квартири. У такій справі безпека самих робіт, і надалі, користувачів електроприладами, стоїть на першому місці. Вирішивши розпочати ремонт самостійно, краще заздалегідь подбати про запрошення тямущого електрика ще на етапі обговорення планування. Розгляд цього питання важливий, оскільки місця встановлення електрощитка, розеток, вимикачів залишаються вільними від меблів та предметів інтер'єру.

ремонт в новобудові своїми руками

Оздоблювальні роботи

Всі зусилля по ремонту квартири завжди закінчуються оздобленням. До чистових оздоблювальних операцій належать:

  • грунтування та шпаклювання стель і стін;
  • фарбування або побілка поверхонь;
  • укладання кахельної плитки із затиркою швів та чистового покриття підлоги (ламінат, паркет, лінолеум, дошка тощо);
  • поклейка шпалер, розпис, драпірування тканинами, прикраса декоративними елементами.

Якщо в новій квартирі монолітне перекриття, то для обробки стель можна використовувати як підвісні системи, так і штукатурку з фарбуванням. Якщо панельні перекриття, то від штукатурки краще відмовитися. У місцях сходження плит стелі згодом можуть потріскатися та втратити вигляд.

Правильне планування, підбір якісних матеріалів та вміле розподіл коштів допоможуть зробити ремонт своїми руками швидко та з мінімумом витрат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.