как укрепить балки

Проблема, як зміцнювати балки перекриття, виникає рано чи пізно у власників приватних будинків, оскільки в процесі зношування часом та навантаженнями будь-яка балка втрачає міцність. Це веде до послаблення несучої можливості перекриття. При цьому посилення вимагатиме грамотного підходу, оскільки інакше міжповерхові перекриття не прослужать довго.

Причини послаблення балок

Потрібно розуміти, що балки у будь-якому випадку застарівають, і час діє не на користь будь-якій споруді. Однак є фактори, що додатково впливають негативно на міцність дерев'яних балок - пошкодження механічним шляхом або комахами, деформація через вологість та надмірні навантаження. В описаних випадках посилення знадобиться значно раніше. Зокрема, балки можуть бути пошкоджені ще під час виготовлення та монтажу, і тоді вони просто не здатні прослужити тривалий час.

Також може погано зашкодити стані балок посилення навантаження на міжповерхове перекриття. Яскравий приклад подібної ситуації - встановлення на верхніх поверхах недозволено важких конструкцій, які спочатку не планувалися при проектуванні та будівництві будівлі. У цих обставинах спостерігається очевидне провисання перекриттів і навіть – іноді – обвалення.

Коли потрібно підсилювати балки

Перші ознаки того, що балки потрібно незабаром посилювати, це:

  • поява вібрацій перекриття;
  • скрип мостин при ходьбі людини з перекриття;
  • на підлозі або стелі з'являються видимі пошкодження та прогини (монтаж підлоги на лагах).

Балки можуть навіть обрушитися, якщо вчасно не перейматися питаннями посилення конструкції. Це створює умови серйозної небезпеки для людей, які приживають у будівлі, що ремонтується, або є її відвідувачами, якщо йдеться про нежитлове приміщення.

Пам'ятайте! Прогин до 10 міліметрів на довжині 2,5 метра є абсолютною нормою, тому йому не надають значення, а ось при прогинанні більше 10 мм на 2,5 метра ситуація потребує втручання.

Визначити, що потрібно ремонт перекриттів, під силу навіть не професіоналу, і це не складає труднощів. А ось сам процес відновлення та посилення досить складний, і якщо у людини відсутній практичний досвід та необхідні знання у будівельній сфері, то краще відмовитися від ідеї робити це самостійно. Саме тому при появі перших ознак ослаблення балок необхідно звернутися до фахівців для посилення перекриття, щоб убезпечити приміщення для людей.

як зміцнити балки перекриття

Посилення міжповерхових балок перекриття

Щоб посилити балки, є на сьогодні різні способи, і вибирають зазвичай один із найбільш відповідних вимог та ситуації. Вирізняють такі способи вирішення цієї проблеми:

  1. Нарощування площ перерізу балок. Щоб зміцнити цим конструкції, необхідно встановити дерев'яні накладки як мінімум 50 мм завтовшки по всій пошкодженій і ослабленій ділянці. Це застосовується в ситуаціях, коли матеріал балок вже старий, або ж став пухким завдяки жукам-древоточцям. У цьому випадку можна використовувати не тільки дерево, а й метал (швелери або смуги з металу)
  2. Облаштування пруткових протезів. Це передбачає використання арматури як протези. Перетин арматурних лозин має бути від 10 до 25 мм, і довжина повинна бути на 10% більше подвійної довжини пошкодженого бруса. Конструкція встановлюється спочатку на балку, а потім у нішу стіни. Згнили ділянки спилюються. Цей варіант є актуальним, коли пошкодження дуже серйозні, і необхідно повністю змінювати ділянки зіпсованих балок
  3. Проведення армування вуглеволокном. Цей варіант використовує сучасні інновації і дозволяє провести армування спеціальним вуглепластиком. Це актуально лише тоді, коли приміщення невеликі та інший варіант просто неможливий. Перевага способу - відсутність складних та важких дерев'яних чи металевих складових, а композити просто наклеюються на пошкоджені балки зверху.

зміцнити балки перекриття

Буває так, що пошкодження не дозволяють зміцнити балки в принципі, оскільки по всій площі підлоги дерев'яні матеріали трухляві та прогнили досить сильно. Можна розглянути, як варіант, встановлення додаткових підпірок або нових балок, щоб зміцнити перекриття між поверхами. Але необхідно пам'ятати про те, що встановлення цього виду конструкцій посилює навантаження на нижні поверхи або підвальне приміщення.

Для відновлення та заміни балок використовують великий брус із досить широким перетином. Якщо були встановлені додаткові опори, то дизайнери пропонують декорувати їх, щоб вони вписалися в інтер'єр. Заміна балок і повна переробка перегородок між поверхами - це найдорожчий і найскладніший варіант, що застосовується, коли вже нічого неможливо зробити, і відновленню старі конструкції не підлягають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.