Как затирать швы на плитке

Затирання швів на плитці є фінальною та обов'язковою технологічною операцією з укладання кахлю як на підлозі, так і на стіні. На перший погляд вона може здатися простою. Тим не менш, щоб правильно затирати міжплиткові шви, необхідно чітко дотримуватись послідовності необхідних дій і знати всі тонкощі процесу.

Затирання швів кахельної плитки

Затирання швів проводиться у тих випадках, коли укладання плитки зроблена так, що між кахельними елементами обробки залишається певна відстань. На ширину шва впливають кілька факторів, головними з яких є:

 • дизайнерське рішення;
 • розміри кахлю;
 • якість всіх елементів обробки.

Зазвичай ширина міжплиткового шва в межах значень від 1,5 до 5 мм. Відповідно, глибина дорівнює товщині кахлю. Порожній простір, що утворився таким чином, вимагає заповнення відразу з двох причин:

 1. Захист плитки від потрапляння під неї води та бруду.
 2. Надання всієї поверхні естетично закінченого вигляду.

Якщо плитка укладена правильно, ширина шва по всій його довжині залишається однаковою. Для заповнення шва можуть використовуватися готові або готують перед застосуванням склади, стійкі до впливу вологи та фарбування. Їх основою можуть бути піщано-цементні суміші, епоксидні та фуранові смоли, поліуретан, латекс або силікон. Який би склад не застосовувався, він повинен бути однорідним, еластичним, водостійким і легко миється після затвердіння. Силіконові склади найчастіше застосовуються для герметизації швів між керамічною плиткою та такими сантехнічними виробами як ванна, мийка, умивальник. Силіконові герметики не будучи за фактом затиральної суміші, дозволяють виконати плиткові роботи більш якісно, надаючи стиковим швам необхідну пластичність та гнучкість.

затирання швів на плитці

Затирання швів — послідовність робіт

Для підготовки швів та їх затирання слід приготувати наступний інструмент:

 • один або кілька гумових шпателів;
 • спеціальний скребок для видалення залишків клею зі швів.
 • поролонову губку;
 • затиральну терку з ручкою та робочою поверхнею із щільної гуми;
 • ємність та пульверизатор для води.

Маючи під рукою затирочний склад та інструмент, спочатку необхідно підготувати шви до заповнення затіркою. Для цього за допомогою скребка або ножа на товщину плитки зі швів видаляються залишки клею та сміття. При роботі із затираннями на цементній основі простір між керамічними елементами необхідно зволожити за допомогою пульверизатора. Це допоможе уникнути швидкого висихання суміші та збільшити адгезію.

Важливо! Час роботи з готовими затиральними сумішами зазвичай не перевищує 30-40 хв. З цієї причини готувати їх варто у невеликій кількості, достатній для того, щоб затерти кілька квадратних метрів поверхні.

Як затирати шви на кахлі

Після проведення всіх підготовчих робіт необхідно:

 • приготовленою сумішшю за допомогою гумового шпателя щільно заповнити міжплитковий простір, чергуючи рухи впоперек і вздовж шва;
 • через 5-7 хвилин після достатнього застигання суміші зробити круговими рухами мокре очищення поверхні за допомогою змоченої у воді губки або затиральної терки;
 • надати шву закінченого вигляду за допомогою розшивки та залишити поверхню до повного висихання.

Як розшивка можна використовувати невеликий відрізок дроту або кабелю. Головне, щоб діаметр підходив під ширину шва. Вигнутий провід або кабель слід прикласти на початок шва і впевненим рухом провести вздовж нього. Такий нескладний прийом допомагає видалити зі шва суміш на невелику глибину, надавши йому акуратну, злегка увігнуту форму. При затиранні в кутку приміщення такий метод дозволяє досягти утворення рівного та красивого шва.

Затирання підлоги

Для затирання підлоги найчастіше застосовуються суміші на цементній основі. Якщо на підлозі з підігрівом обладнані шви для компенсації його лінійного теплового розширення, для їх заповнення краще підходять еластичні силіконові або епоксидні суміші. Очищення міжплиткового простору на підлозі зручно проводити за допомогою пилососу. Кахель, укладений на підлогу в невеликій квадратурі ванної може затиратися всього в один прийом. При цьому роботу слід починати з далекого кута та затирання виконувати у напрямку до виходу.

Затирання швів на стіні

Робота з настінною плиткою вимагає, щоб затирочна суміш була досить в'язкою. Там де з керамічною плиткою, наприклад, у зоні ванни або кухонної мийки, де постійно контактує вода з різними миючими засобами, затирання краще зробити сумішами на основі епоксидних смол. Вони чудово витримують не тільки контакт із вологою, але й з різними агресивними середовищами.

Як видалити затирку з плитки

Щоб прибрати залишки затиральної суміші з поверхні плитки, необхідно дочекатися її повного висихання, і потім протерти злегка вологою ганчіркою або поролоновою губкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.