Застосувавши електричний або водяний нагрівач, легко змонтувати теплу підлогу у будинку. Різні види системи по-різному підключаються. Є варіанти, які підключаються до системи опалення, а саме до котла (водяна тепла підлога), а є такі, які потрібно підключити до електрики. Будь-який варіант під час ремонту підключення теплої підлоги виконується за певними схемами.
Як підключити теплу підлогу до твердопаливного котла
Теплі підлоги можуть бути підключені до твердопаливного котла, хоча вони мають інертність. Зазвичай із такими видами системи опалення застосовують циркуляційний насос. Якщо він вийде з ладу, вода в котлі закипить, що призведе до аварії. Різке відновлення роботи насоса також здатне нашкодити - в теплу підлогу надходить окріп, що розплавляє труби. Щоб унеможливити ці ситуації, монтаж теплої підлоги до твердопаливного котла виробляють одним з наступних способів:
- Підключення через теплоакумуляторний бак.
- Підключення через радіатор.
Водяну підлогу можна підключити до системи обігріву радіатора, через яку буде проходити теплоносій. За такого способу рекомендується застосовувати чавунний радіатор, здатний витримувати сильні навантаження, пару. У такій системі опалення необхідний змішувальний вузол з триходовим клапаном.
Радіатор підключається методом природної циркуляції, без застосування додаткового обладнання. Такий метод підключення навіть при закипанні води в системі не викличе руйнувань, а теплоносій проходитиме через опалення, віддаючи тепло приміщенню. Подібна система дозволяє монтувати додаткові джерела тепла у будинку - монтаж підлоги на лагах.
Інший метод – підключення теплої підлоги через тепловий акумулятор. По суті, це великий гідророзгалужувач, що має велику кількість входів та виходів. У ньому відбувається змішування гарячого теплоносія зі звороткою. З акумулятора вода виходить з нижчою температурою. При використанні цього методу важливо дотримуватися кута нахилу, щоб вода від котла йшла в бак, а з нього - в котел.
Підключення теплої підлоги до електрики
Існують теплі підлоги, що працюють від електрики. Такі системи складаються з нагрівального елемента, що закладається в підлогу, терморегулятора та температурного датчика. Таку конструкцію легко підключити: монтаж нагадує роботу із простою електропроводкою, дивіться монтаж електричної теплої підлоги .
Щоб підключити підлогу, потрібно вирівняти поверхню. На неї укласти демпферну стрічку, теплоізоляцію. Кабель можна монтувати на стару поверхню без додаткових підкладок. Усі виведені кінці проводів підтягують до розташування термостата.
Потім укладається нагрівальний елемент. Щоб підлога не зміщувалася, попередньо монтується монтажна стрічка. Найчастіше укладання виконується у вигляді «змійки».
Підключення системи до електрики здійснюється в одному місці. Важливо витримати відстань від краю витка нагрівача до термодатчика має бути не менше 40 см. У цьому випадку електрична підлога працюватиме правильно.
Залишається лише підключити всі дроти до терморегулятора, перевірити функціонування системи.
Двожильний та одножильний кабель
Теплі підлоги електричного типу можуть бути двох видів: одножильними та двожильними з різним діаметром. У кабелі з однією жилою, нагрівач виконується з ніхрому, оцинкуваного або іншого типу матеріалу. Він нагрівається під час подачі електроенергії.
Одножильний кабель має кілька шарів ізоляції: термостійкий, захисний, зовнішній та заземлення у вигляді мідної оболонки. При правильному підключенні жила витримує до 80 градусів.
Двожильний кабель представлений двома жилами. Гідність такої системи у вищій потужності та спрощеному монтажі. Замикання ланцюга виконується з кінця кабелю. Це виконується шляхом з'єднання між собою двох кінців дроту. Інших відмінностей у монтажі підлоги з двожильним кабелем немає.
Встановлення терморегулятора
Перед підключенням будь-якого виду електричної моделі встановлюється терморегулятор. Це невеликий пристрій, призначений для керування всією системою: він задає необхідну температуру в приміщенні. Термостат включає нагрівальні елементи.
Щоб тепла підлога правильно працювала, терморегулятор монтується на висоті півтора метра від рівня підлоги, в місцях, віддалених від інших джерел тепла.
Підлога до терморегулятора підключається через розетку або виконується стаціонарний монтаж від електрощитка. Система підключається до фази, нуля та заземлення. На терморегуляторах є схема підключення, що спрощує монтажні роботи.
Правильно змонтована тепла підлога допомагає знизити витрати на опалення, підвищити ефективність прогрівання приміщення. По теплих підлогах приємно ходити, на них можна сидіти, без побоювань - Ремонт в квартирі.