Критерії вирівнювання підлоги.
Будь-який комплексний або капітальний ремонт квартири або кімнати неможливо здійснити без такого виду робіт як вирівнювання підлоги під те чи інше покриття для підлоги. Ні підлога у вторинній квартирі, ні підлога в новобудові спочатку не підготовлена до укладання ламінату, паркетної дошки, лінолеуму або плитки. Значить, для укладання будь-якого типу покриття для підлоги необхідно попередньо підготувати поверхню підлоги під певний її тип.

Для початку потрібно розібратися, якою має бути поверхня для того, щоб на неї можна було укладати чистове покриття для підлоги:
- Поверхня підлоги повинна мати строго горизонтальний рівень;
- Поверхня повинна бути рівною, гладкою і не повинна мати великих виступів і западин;
- Залежно від типу покриття для підлоги, поверхня підлоги повинна мати певний рівень. Це дуже важливо, коли застосовуються різні по товщині покриття для підлоги.
Вирівнювання підлоги. Ключові фактори.
Як у будинках сучасної споруди, так і в будинках, збудованих ще в радянський період поверхня підлоги та її рівень далекі від ідеалу. Перепад рівня підлоги по висоті може змінюватись в межах 5-250 мм. Це не друкарська помилка - на практиці в цегляних будинках можна спостерігати різницю висот до 25 сантиметрів в межах однієї квартири. Плити перекриття можуть мати безліч дефектів, та й просто лежати у різних рівнях, створюючи щаблі.

Щоб укладання підлогового покриття була виконана за технологією, потрібна правильна підготовка основи. Вирівнювання підлоги може мати кілька варіантів виконання. Вибір правильного варіанта підготовки залежить від кількох ключових факторів:
- Тип покриття для підлоги, яке планується укласти. Укладання лінолеуму та укладання плитки або ламінату вимагає різної підготовки основи. Для укладання лінолеуму поверхня підлоги має бути максимально гладкою. Інакше всі дефекти з часом обов'язково виявляться крізь лінолеумне покриття. Такої якості основи можна домогтися, використовуючи суміші, що самовирівнюються. Для укладання плитки або ламінату, достатньо досягти горизонтально рівної поверхні, використовуючи цементну стяжку;
- Перепад рівня підлоги, а отже, кількість матеріалу для його вирівнювання та його вага. При мінімальному перепаді достатньо застосувати підлогу, що самовирівнюється, або тонкошарову стяжку підлоги. При різниці рівня підлоги до 10 см його вирівнюють, використовуючи звичайну цементну стяжку, іноді з додаванням армуючого волокна і пластифікаторів. При суттєвому перепаді висот звичайну стяжку застосовувати не рекомендується через її велику вагу, і, як наслідок, збільшення навантаження на перекриття. В останньому випадку застосовують так званий легкий бетон. Це цементно-піщана суміш з додаванням великої кількості пінопластової крихти. Стяжка, приготована за таким рецептом, має вагу в кілька разів нижчу, ніж звичайна стяжка;
- Використання в інтер'єрі покриття для підлоги, що мають різну товщину. Товщина лінолеуму зазвичай не перевищує 5-6 мм, а товщина плитки з клеєм не може бути меншою за 8-10 мм. Ламінат разом з підкладкою має товщину не менше 8-10 мм, а паркетна дошка може зайняти і 25-50 мм в залежності від методу її укладання. Для того, щоб підлога з уже укладеним чистовим покриттям підлоги мала один рівень і необхідно враховувати різницю товщини покриттів під час заливки стяжки.
Стяжка по теплій підлозі.

Додаткової уваги вимагає вирівнювання підлоги, коли всередині неї зроблено укладання водяної або електричної теплої підлоги. У такому випадку підлога схильна до великих перепадів температур, що надає певний вплив на його міцність. Для розчинів, що використовуються по теплій підлозі, необхідно використання правильних добавок і пластифікаторів. Стяжка в такому випадку повинна бути армована металевою сіткою і додаванням в розчин скловолокна.
Набір міцності.
Незалежно від обраного типу покриття для підлоги, вирівняна підлога повинна повністю висохнути. Час висихання підлоги залежить від товщини шару, що вирівнює, від типу матеріалу і від додаткових параметрів, таких як температура повітря і вологість. Процес висихання підлоги має бути природним. Примусово висушуючи підлогу, порушуються хімічні процеси усередині суміші. Через що на поверхні можуть з'явитися тріщини. Щоб уникнути цих неприємностей, поверхню підлоги наступного дня вкривають поліетиленовою плівкою, а іноді навіть додатково зволожують. Деякі сучасні готові суміші для стяжки висихають і набирають міцність набагато швидше за цементно-піщані розчини. Що скорочує час до укладання покриття для підлоги з декількох тижнів до декількох днів.
Вирівнювання підлоги дуже важливий та відповідальний процес, закладений в основу якісного капітального ремонту квартири. Тому необхідно приділити достатню увагу даному виду робіт та залучити до його виконання виключно професійних виконавців з великим досвідом роботи.