Установка душевой кабины от "Trofimov"

Ванна чи душова кабіна?

Задумавши виконати ремонт ванної кімнаты, ми наперед намагаємося продумати всі деталі та дрібниці. Ми хочемо, щоб наша ванна кімната стала не тільки комфортною, а й функціональною. Найпопулярнішим питанням у цьому проекті є вибір – встановлення душової кабіни чи монтаж ванни. Часто у ванній кімнаті намагаються розмістити пральну машину та бойлер. Відповідно, корисний простір у санвузлі критично зменшується. Рідко кому в такому разі вдається вдало встановити ванну у ванній кімнаті, і чаша терезів схиляється до вибору душової кабіни. Так як добровільно або по необхідності вибір припав на душову кабіну, то до її встановлення необхідно підійти з усією серйозністю та відповідальністю.

Встановлення душової кабінки
Душова кабінка у ванній кімнаті

Перш ніж придбати душову кабіну, потрібно визначитися з її типом, формою та розміром. Існує два найпопулярніші типи душових кабін:

  • Гідробокс – цілісна, повністю герметична, душова кабінка з можливістю комплексного впливу струменями води на все тіло. Це досягається великою кількістю форсунок з можливістю регулювання їхнього напрямку та напору. Гідробокс, не рідко, оснащений відкидним сидінням, радіо, мультимедійною системою, системою вентиляції та іншими зручностями;
  • Душева кабіна – сантехнічний прилад, що складається з душового піддону, змішувача з душовою лійкою та шторки, що повторює форму піддону.

Душова кабіна, як і гідробокс, може мати різну форму. Найчастіше можна зустріти квадратну, прямокутну та кабінку у формі чверті кола. Установка душової кабіни не складе особливих труднощів досвідченому майстру, якщо розведення сантехніки була виконана якісно.

Монтаж гідробоксу.

Встановлення гідробоксу у ванній кімнаті значно простіше завдання, ніж установка душової кабіни. Це зумовлено тим, що гідробокс є цілісною конструкцією, яку необхідно встановити, суворо дотримуючись інструкції виробника і підключити його до системи водопостачання. Якщо потрібно встановити гідробокс у кутку ванної кімнати, стіни повинні бути підготовлені належним чином. Вони мають бути строго вертикальні та утворювати між собою кут 90⁰. Таких умов повинні дотримуватися і для встановлення душової кабіни з піддоном.

Встановлення душової кабіни з піддоном.

Встановлення душового піддону
Душовий піддон у ванній кімнаті

Душові кабіни з піддоном можна поділити на кілька типів, але всі ці типи відрізняються лише матеріалом піддону. Існує 4 найпоширеніші типи піддонів:

  • Сталевий піддон – найдешевший тип піддонів для душової кабінки. Як і залізна ванна, він має кілька значних недоліків. Він холодний на дотик, відносно гнучкий і дуже дзвінкий. За рахунок невеликої товщини металу створюється ефект барабана під час падіння води на піддон. Грамотні установники зможуть усунути два останні недоліки, але покращити тактильні відчуття, на жаль, не вийде;
  • Акриловий піддон – найпоширеніший вид піддонів для душової кабіни. Завдяки властивості матеріалу піддон з акрилу може мати абсолютно будь-яку форму. Він не обпалює холодом при дотику та має менш виражений ефект барабана. Такий вид піддону має відносну гнучкість і крихкість, що також можна врахувати та усунути при якісній установці акрилового піддону;
  • Керамічний піддон - по суті, являє собою великий керамічний «умивальник для всього тіла». Через відносно високу вартість має значно меншу популярність, ніж піддони з інших матеріалів. Також до недоліків керамічного піддону можна віднести його крихкість і тривалий час прогріву. Хоча якщо такий піддон прогріється, то тепло він триматиме досить довго. Завдяки своїй структурі піддон з кераміки не дозволяє бризкам видавати велику кількість шуму. А його поверхня стійка до будь-яких миючих засобів;
  • Душевий піддон з плитки – мова йде про піддон, вилитий з бетону або викладений з цегли і облицьований плиткою або мозаїкою. При якісному підключенні сифону та належному рівні гідроізоляції стін та підлоги в душовій зоні цей піддон сміливо можна вважати найнадійнішим. А його облицювання керамічною плиткою чи мозаїкою вдало впише його в інтер'єр ванної кімнати.
Укладання плитки на душовий піддон
Облицювання душового піддону плиткою

Душова шторка.

Душова шторка має безпосереднє відношення як окрема одиниця лише до душового піддону будь-якого типу. Так як у гідробоксі він є його невід'ємною частиною. Душові шторки, як і піддони, мають відмінності у матеріалах, у тому числі виготовлені. Найбільш популярними є шторки із загартованого скла та пластику. І ті, й інші мають достатній запас міцності. Основна відмінність між ними полягає у збереженні зовнішнього вигляду з часом. Через деякий час шторки з пластику можуть потьмяніти або подряпатися, чого не скажеш про шторки зі скла.
Отже, задумавши капітальний ремонт ванної кімнати і отримавши достатню кількість інформації для вибору душової кабіни, додавши до цього ваші дизайнерські ідеї та уподобання, вам не складе особливих труднощів зробити виключно правильний вибір душової кабіни. Ну а установка душової кабіни має бути виконана досвідченими фахівцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.