Витяжка – важливий атрибут будь-якої кухні. Вона забезпечує наявність чистого повітря в приміщенні, видаляє випаровування, жир та запахи, що утворюються в процесі приготування їжі. Ефективність роботи пристрою залежить не тільки від технічних характеристик, важливе значення має грамотна установка витяжки на кухні. При чому зробити це цілком можна своїми руками, головне знати деякі особливості процесу. Розглянемо докладні рекомендації фахівців, як правильно виконати монтаж витяжки у квартирі чи приватному будинку.
На яку висоту встановлювати витяжку
Правильний підбір висоти установки витяжки визначає якість функціонування витяжної системи, зручність приготування їжі на плиті. Кожна модель супроводжується інструкцією, де вказано конкретну відстань від плити до пристрою. Загальноприйняті стандарти висоти розміщення витяжки (залежно від типу варильної поверхні):
- над електричними плитами – 65-75 см;
- над газовими – 75-85 см.
Конкретна висота в межах зазначених діапазонів визначається технічними характеристиками моделі, що використовується на кухні.
Вибір повітропроводу витяжки
Більшість модифікацій витяжних приладів не комплектуються повітропроводами, короби для відведення повітря потрібно придбати окремо. На ринку представлена велика кількість різних варіантів, які класифікуються за декількома характеристиками. За матеріалом виробництва повітряні трубопроводи бувають:
- алюмінієві (гофровані труби);
- пластикові;
- металеві.
Гофра виробляється з круглим перетином, пластикові та металеві повітроводи можуть бути круглої та прямокутної форми. Найдешевший варіант – гофрований канал, проте пластик і метал виглядають естетичніше і відрізняються вищими експлуатаційними характеристиками.
Вибираючи повітропровід, зверніть увагу на такі фактори:
- Компактність. Однак не слід забувати про достатню пропускну здатність, яка повинна відповідати потужності витяжної системи.
- Набір комплектуючих. Вибрані перехідники, хомути тощо повинні забезпечувати повну герметичність трубопроводу.
- Стійкість до деформування при дії високої температури.
- Простота та зручність монтажу.
- Санітарно-гігієнічна безпека матеріалу.
Апарати рециркуляційного типу працюють без повітроводу.
Етапи встановлення витяжки
Для самостійної установки витяжки знадобиться певний набір інструментів: електродриль, ніж, будівельний рівень, викрутка, рулетка, олівець та ін.
Стандартний алгоритм монтажу витяжки своїми руками:
- Визначте висоту розміщення над плитою, відміряйте рулеткою необхідну відстань, нанесіть олівцем розмітку на стіні.
- Прокресліть межу нижнього рівня корпусу витяжки за допомогою будівельного рівня.
- Заміряйте висоту моделі, відміряйте отриманий результат від горизонтальної лінії на стіні. Накресліть верхню межу.
- Визначте центральну лінію розміщення приладу на стіні, розрахуйте від центру відстань для розміщення кріплень.
- Дреллю просвердліть отвори під дюбелі.
- Встановлення потрібно виконувати, починаючи з верхньої частини витяжки, вирівнюйте апарат за допомогою рівня.
- На завершення необхідно змонтувати повітропровід, підключити до витяжки, підключити систему до електроживлення. Дивіться монтаж вентиляції.
Як правильно підключити витяжку до електрики
Підключити витяжку до електроживлення не складає особливих труднощів. Така техніка зазвичай не споживає багато потужності (не більше 0,4 кВт), тому підключається до стандартної штепсельної розетки. Встановити розетку найкраще на етапі ремонту кухні під час прокладання електропроводки.
Через низьку споживану потужність прокладка окремої лінії від розподільного щита вважається недоцільною. Електророзетку можна підключати в проміжній розподільній коробці на кухні, якщо є. У протилежному випадку підключення здійснюється шлейфом від найближчої розетки.
Вибір кабелю для розетки визначається технічними характеристиками витяжного апарату. Потужність 0,1-0,4 кВт і величина струму навантаження не більше 2 А говорить про можливість використання кабелю перетином від одного до півтора кв. мм. Такий електрокабель цілком здатний забезпечити не тільки надійну та безпечну роботу витяжки, але й залишить запас навантаження. За потреби у встановлену розетку може бути підключена інша побутова техніка.
Іноді витяжки встановлюються після виконаного на кухні ремонту. Штроблення стін для прокладання кабелю – не найкращий варіант. У цьому випадку доречно придбати та змонтувати кабель-канали.