Ванна кімната – це приміщення з окремим мікрокліматом, через яке багато матеріалів не витримують та поступово руйнуються. На перший погляд повільна корозія неминуча, але насправді є надійний спосіб уникнути руйнування - гідроізоляція. Якщо процедура виконана професійно – вона надійно захистить ваші стіни та підлогу від впливу води та вологи.
Довіритися класиці або інноваціям у виборі матеріалу для гідроізоляції стін та підлоги?
Умовно матеріали, які використовуються для гідроізоляції під час ремонту у квартирі, можна поділити на дві групи:
- розчинного типу;
- мастичного типу.
Гідроізоляція розчинного типу є сухою сумішшю, яку перед нанесенням зачиняють водою. У результаті виходить розчин, має консистенцію рідкої сметани. Його наносять на стіни та підлогу за допомогою широкого пензля або шпателя. Маючи у своєму складі рідке скло та інші домішки, застигла суміш досить добре справляється з вологою та не прямим попаданням води. Тобто вона відмінно підходить для гідроізоляції стін та підлоги у звичайній ванній кімнаті. У випадку, коли в санвузлі заплановано душовий злив в підлозі така гідроізоляція не підійде. Тут знадобиться гідроізоляція мастичного типу.
Гідроізоляція мастичного типу є готовою сумішшю на основі бітуму або латексу. Після висихання поверхня стає абсолютно водонепроникною. Таку гідроізоляцію наносять за допомогою широкого пензля у два підходи. Спочатку горизонтально, потім вертикально. Незважаючи на "гумову" поверхню, що вийшла, гідроізоляція має високу адгезію до більшості клейових сумішей. Перевага мастичної гідроізоляції в очевидь, але вона значно дорожча за розчинну. Це, мабуть, єдиний її недолік.
На які ділянки варто наголосити при гідроізоляції?
Навіть у великій ванній кімнаті не обійтися без гідроізоляції. Хочете заощадити - не відмовляйтеся від цього процесу повністю. Гідроізолюйте лише окремі ділянки з підвищеною вологістю, наприклад, біля душової кабіни. Такий варіант більш економічний, і дозволить захистити від вологи саме ті зони ванної кімнати, які найбільше цього потребують.
Етапи проведення гідроізоляції ванної кімнати
Так як процес гідроізоляції ванної кімнати відрізняється багатьма особливостями, а сама процедура не є найлегшою. Фахівці ділять нанесення матеріалу на три етапи:
- підготовка основ;
- грунтування основ;
- нанесення гідроізоляції.
Підготовка не займе занадто багато часу і полягає у видаленні забруднень. Місця зосередження цементу (наприклад, біля труб) оббиваються молотком. Якщо в стіні або в підлозі є тріщини, вони можуть дати себе знати згодом, тому доведеться ремонтувати штукатурку та стяжку. Інакше ці місця можуть виявитися слабким місцем у гідроізоляції.
Після того, як ви підготували поверхню, залишки пилу та голих стін усуваються за допомогою ґрунтовки. Краще вибирати якісний рідкий ґрунт. Від якості грунтовки залежить майбутня зручність нанесення та адгезія самої гідроізоляції.
За досвідом майстрів компанії Trofimov, якісна гідроізоляція займає не багато часу, а витрати на неї не можна порівняти з можливими наслідками потопу. Гідроізоляція також захищає від плісняви та корозії, але тільки у зв'язці з гарною вентиляцією приміщення ванної кімнати. Тому на гідроізоляції краще не економити. Довіряйте ремонт у ванній професіоналам, щоб отримати якісний результат без необхідності переробок протягом багатьох років.