обустройство маленькой комнаты

Мешканці звичайних багатоквартирних будинків часто мають брак квадратних метрів. Особливо, якщо в одному приміщенні доводиться поєднувати спальню, вбиральню та домашній офіс. У цій статті ми пропонуємо кілька варіантів облаштування нестандартних та маленьких кімнат.

Варіанти планування маленької кімнати

Яких розмірів і форм не була б ваша кімната, у неї будуть дві стіни, однакові для всіх варіантів: з вікном і вхідними міжкімнатними дверима. Тому необхідно знайти оптимальне розташування спального місця і робочого столу. Оскільки біля стіни з вікном складно встановити містку вбиральню зону, краще поставити тут ліжко або письмовий стіл.

Якщо в кімнаті проживає двоє людей, наприклад, чоловік з дружиною, а один із подружжя працює за комп'ютером ночами, не варто розташовувати робочу та спальну зону навпроти один одного. Світло від монітора може заважати іншому. Як варіант, допускається світлий балдахін над ліжком. Найкращим плануванням для маленької кімнати стане встановлення ліжка так, щоб узголів'я знаходилося поряд із робочим столом. Світло від монітора не потраплятиме безпосередньо на сплячого, а на стіл можна буде покласти мобільний телефон.

Таким чином, ми використовували дві стіни: з вікном та без вікна, у нашому розпорядженні ще дві: з дверима та без дверей. Обидві можна обладнати під гардероб. Звичайно розраховувати на щось значне не доводиться, виходячи з площі кімнати це може бути вбудована шафа з оптимальною шириною від 60 см. Віддайте перевагу шафі з дверима-купе, це дозволить заощадити простір, а вбудоване дзеркало додасть функціональності.

облаштування маленьких кімнат

Якщо висота стель дозволяє, можна розширитися вгору. За таких варіантів спальне місце виносять на другий рівень. Внизу обладнають робочу зону, гардероб, іноді вдається розмістити невеликий диван для відпочинку та гостей.

Дизайн інтер'єру спальні

Визначившись з необхідним набором меблів і з чітким уявленням про те, де вони будуть розташовуватися, необхідно приступити до розробки дизайну інтер'єру</a >. Сюди входить:

  • візуалізація об'єкта (складання графічного плану, креслень);
  • підбір загальної стилістики приміщення;
  • вибір кольорової гами, основного та додаткових кольорів;
  • вибір матеріалів;
  • розрахунок кошторису.

При замовленні дизайн проекту у спеціаліста замовник озвучує та записує свої побажання, тобто складається технічне завдання. Далі здійснюється обмір приміщення та розробляється кілька варіантів планування, які на початковому етапі виглядають як технічні, але досить деталізовані схеми. Вказуються розміри, розташування дверей, вікон, радіаторів опалення, електричних розеток, вимикачів, освітлювальних приладів та основних меблів. На цьому етапі зручно скоригувати розташування вимикача, наприклад, перенести його на іншу стіну, зробити нижче, ніж він встановлений в даний момент. Загалом запланувати необхідні роботи для того, щоб кімната стала більш комфортною.

як облаштувати маленьку спальню

Якщо в проекті є нетипові деталі: арки, ніші, вбудовані полиці, розробляються окремі креслення для кожного елемента.

Останній штрих – створення тривимірної візуалізації. Вона допоможе максимально точно уявити, як виглядатиме проект у реальності. Після цього проводиться розрахунок кошторису, закуповуються необхідні будівельні матеріали та розпочинається ремонт.

Оздоблення стін та стелі

При візуальному розширенні маленької кімнати важливо правильно підібрати матеріали для стелі. Найчастіше досвідчені дизайнери обирають:

  • Стеля з гіпсокартонних листів (ГКЛ). Монтаж гіпсокартону варто довірити професіоналам, оскільки він за своєю технологією зменшує висоту приміщення. Але, створення дворівневих конструкцій з поглибленнями та підсвічуванням здатне візуально додати приміщенню легкості та простору.
  • Стельові панелі. Також забирають кілька сантиметрів, виготовляються із найрізноманітніших матеріалів, починаючи від пластику та закінчуючи МДФ. Підходять для кімнат виконаних у нестандартному стилі: хайтек, кантрі, індастріал та інші.
  • Натяжні покриття. Універсальний матеріал, багатий на фактуру та палітру кольорів. Не зменшує висоту стелі, якщо не виготовляти їх у кілька рівнів.
  • Побілка або фарбування. Класичний варіант, який не втратив своєї актуальності досі. Найбільш економічний, допомагає скоротити вартість проекту, якщо це потрібно. Ідеальний як тимчасовий варіант для тих, хто ще не визначився із покриттям.

дизайн маленької кімнати

Стіни маленької кімнати можна обклеїти шпалерами, пофарбувати. Світлі та глянсові поверхні візуально збільшать простір. За допомогою листів гіпсокартону можна оформити ніші та полиці у тій частині кімнати, яка з якихось причин не використовується. Наприклад, протягнути полицю над стелею по колу. На ній будуть чудово виглядати книги, горщики з квітами і декоративні дрібнички. Невелику частину стіни (кут) біля вхідних дверей також може перетворити на міні-стелаж, використовуючи гіпсокартон.

Поради дизайнерів

При оформленні маленьких кімнат слід дотримуватись кількох правил:

  1. Використовуйте світлу кольорову гаму, а якщо дуже хочеться чогось яскравого, вибирайте такі кольори лише для контрасту.
  2. Надайте перевагу мінімалізму, зайві декоративні елементи створять враження нагромадженості.
  3. Високі торшери для підлоги, штори від підлоги до стелі з вертикальними смужками, вузькі довгі дзеркала — все це створить відчуття простору.
  4. Вибирайте багатофункціональні меблі. Нехай біля ліжка або дивана будуть внутрішні ящики та полички, а система зберігання матиме приховані та відкриті елементи.
  5. Перетворіть всі недоліки на переваги. Наприклад, занадто велике підвіконня можна замінити на стільницю, зробивши робочу зону. Виступаючий кут можна обладнати декоративними поличками або сховати у вбудовану шафу.

облаштування дуже маленької кімнати

Звернувшись до професіоналів, ви зможете легко обіграти будь-яку нестандартну і маленьку кімнату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.