арка из гипсокартона

Монтаж арки з гіпсокартону можна виконати самостійно. При належній акуратності та дотриманні технології готовий елемент обробки вийде міцним та красивим. Професійні оздоблювальники роблять таку роботу швидше, але це не означає, що створення арки своїми руками неможливе.

Інструменти та матеріали, які знадобляться

Гіпсокартон досить простий у обробці, тому спеціальних інструментів майже не знадобиться. Цілком ймовірно, що багато з них залишилися з минулих ремонтів або й так є в арсеналі домашнього майстра. Отже, монтаж арки здійснюється за допомогою:

 1. Інструменти для розмітки: косинець, рулетка, рівень (спиртовий та водний або лазерний), олівець.
 2. Акумуляторний або мережевий шуруповерт.
 3. Електролобзик, ножівка або пила для гіпсокартону.
 4. Ножиці по металу.
 5. Будівельний ніж із трапецієподібним лезом.
 6. Інструменти для обробки торців гіпсокартону: терка під наждачний папір або спеціальний рубанок.
 7. Інструменти для роботи зі шпаклівкою: цебро, шпателі та інші.

як зробити арку з гіпсокартону - інструкція

Не слід забувати про засоби індивідуального захисту. Захисні окуляри, рукавички та респіратор запобігатимуть травмам та потраплянню в дихальні органи дрібного пилу під час обробки торців гіпсокартону та шпаклівки. Дивіться - монтаж стелі з гіпсокартону.

Також знадобляться такі матеріали:

 • власне, гіпсокартон;
 • бруски відповідних розмірів та металевий профіль (потрібно у будь-якому випадку зміцнення дуг);
 • шурупи (3,5×25 для аркушів на 12,5 мм);
 • армуюча сітка або паперова стрічка;
 • грунт глибокого проникнення;
 • шпаклівка для швів;
 • пластиковий арковий куточок;
 • стартова шпаклівка.

Підготувавши необхідні матеріали та інструменти, можна приступати до створення арки у підготовленому відповідним чином отворі.

Етап 1: Монтаж каркасу

До створення арки слід приступати після обробки всіх стін з обох боків отвору. Роботи починаються зі створення каркасу. Для цього потрібно:

 1. Закріпити два відрізки профілю у верхній частині отвору так, щоб поверхні аркуша гіпсокартону над отвором та на арці в майбутньому збіглися.
 2. За допомогою водного або лазерного рівня відзначити вільний горизонт приблизно на середині бічних внутрішніх поверхонь отвору.
 3. Вибрати висоту бокових сторін арки. Виміряти відстань між верхньою площиною отвору та відзначеним вільним горизонтом. Відібрати від отриманої відстані висоту арки. Залишок буде відстанню, на якій повинен розташовуватися край бокового профілю.
 4. Відрізати вертикальні стінки профілю під кутом 450 або гостріше, щоб вони не заважали встановленню кришки арки.

Коли всі основні ділянки каркаса надійно закріплені у отворі, можна переходити до вирізування власне арки.

каркас для арки з гіпсокартону

Етап 2: Обшивка каркасу гіпсокартоном

Монтаж гіпсокартону починається з вирізування дуги. Є кілька способів вирізування необхідної дуги. Для цього потрібно підготувати прямокутний лист гіпсокартону. Його ширина повинна відповідати ширині отвору, а висота – висоті арки.

Потім знадобиться олівець і відрізок нитки, мотузки або такого матеріалу, довжиною не менше половини висоти отвору. Або більше, залежно від бажаної конфігурації арки. На один кінець нитки прив'язується олівець, другий фіксується будь-яким зручним способом. Такий імпровізований циркуль допоможе накреслити бажану дугу. Випилювати краще із запасом у 2-4 мм. Випиляну частину листа можна буде використовувати як лекало для другої сторони арки.

обшивка каркасу гіпсокартоном

Тепер потрібно зробити вигнуті частини профілю. Для цього профіль потрібної довжини ділиться на сегменти шириною 2-5 см. Прорізи робляться в одній бічній та нижній стороні профілю. Кришка арки буде кріпитися до цільної сторони профілю за допомогою шурупів. Потім відрізок профілю згинається та кріпиться до листів гіпсокартону з дугами.

Після цього встановлюються поперечні ділянки профілю. Якщо глибина отвору менше 50 см, то вони не потрібні. Поперечки, розташовані біля основ арки, потрібно зігнути за допомогою молотка, щоб вони не заважали встановлювати кришку арки.

Гіпсокартон для кришки згинається за допомогою валика з шипами та просочення водою, але швидше зробити надрізи на картоні з виворітного боку на відстані 2-5 см. А потім вигнути лист у процесі кріплення. Це набагато швидше, а «сходинки», що отримуються, усуваються в процесі шпаклювання.

обшивка арки гіпсокартоном

Этап 3: Фінішне оздоблення

Коли каркас арки встановлений та обшитий гіпсокартоном, настає час фінішного оздоблення. Вона передбачає такі кроки:

 1. Зняття фаски у місцях майбутніх швів за допомогою ножа. Сильно розшивати не потрібно, головне – позбутися бахром на картоні і вирізати всі місця, де гіпс обсипається.
 2. Обробити шви ґрунтовкою глибокого проникнення.
 3. Заповнити першим шаром шпаклівки для швів, коли грунтовка вбереться та висохне.
 4. Коли перший шар шпаклівки для швів висохне, нанести другий.
 5. На свіжу суміш прикріпити папір або сітку в місцях примикання листа арки до навколишнього оздоблення, і акуратно розрівняти армування шва так, щоб під ним залишився невеликий шар шпаклівки.
 6. За допомогою будівельного степлера закріпити ПВХ профіль для аркового куточка.
 7. Використовуючи стартову шпаклівку розрівняти всі поверхні.

шпаклівка арки

Після висихання стартової шпаклівки арка готова до подальшої обробки, будь то рідкі або класичні шпалери, фарбування або будь-який інший вид обробки. Ремонт квартир під ключ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.