Перепланировка квартиры

Зонування приміщень – як підвищити функціональність квартири?

Перепланування

Щоб зробити житло більш комфортним та функціональним, не обов'язково робити перепланування квартири. Зонування приміщень – практичне та доступніше рішення, яке допоможе:

  • розділити приміщення для призначення функціональних зон;
  • створити комфортні умови для всіх членів сім'ї;
  • збільшити корисний простір квартири.

Зонування квартири можна виконати за допомогою перегородок, розсувних дверей чи меблів. І навіть освітлення та предмети інтер'єру можуть допомогти поділити кімнату на функціональні зони.

Як правильно зонувати квартиру

Вважають, що зонування потрібно лише у великих приміщеннях. Але навіть маленьку кухню або невелику кімнату в однокімнатній квартирі доцільно поділяти на багатофункціональні зони. До речі, саме однокімнатні квартири та квартири-студії найбільше потребують грамотного зонування.

Для цієї мети можна використовувати арочні отвори та напіварки. Конструкції не займають багато місця і добре поєднуються з перегородками. Ще один варіант виділення функціональних зон у квартирі – стельові конструкції. Багаторівневі або фігурні, з вбудованим освітленням вони явно позначають межі, не обтяжують приміщення та не крадуть корисну площу.

Перепланування у приміщенні

Найрадикальніший спосіб зонування квартири – звичайно ж міжкімнатні перегородки. Вони можуть бути з гіпсокартону, цегли або спеціального скла. Якщо ж немає бажання створювати щось радикальне, можна поставити перегородку у вигляді ширми чи стелажу.

Зонувати приміщення під час ремонту можна за допомогою різного оздоблення. Наприклад, поклеїти шпалери різних відтінків або вибрати різні матеріали (або кольори) для підлоги. Частину приміщення можна виділити за допомогою декоративних панелей або плитки, а решту – шпалерами. Текстура, колір, форма – все це допомагає створювати функціональні зони в квартирі.

Кімнатні квіти у великих вазонах, підставки для квітів і навіть книжкові полиці та стелажі можуть бути розділені приміщення. Іноді навіть достатньо поставити меблі не вздовж стіни, а впоперек приміщення, щоб виділити його функціональну зону. Так можна використовувати:

  • стіл на кухні – розділяє зону приготування їжі та їдальню;
  • диван у кімнаті – відокремлює спальню та вітальню;
  • стелаж у спальні – допоможе виділити робоче місце.

Перепланування

Так, ці рішення не радикальні, але вони допомагають "приміряти" варіанти зонування до ремонту.

Замовити зонування приміщень у Харкові

Команда ремонтно-будівельної компанії «Trofimov» створює та реалізує унікальний дизайн квартир у Харкові. Грамотне зонування допоможе:

  • збільшити візуально кімнату;
  • витримати стиль у кожній зоні за її функціональністю;
  • позначити особистий простір кожного члена сім'ї;
  • урізноманітнити інтер'єрні рішення.

Для зонування приміщень наші дизайнери використовують комп'ютерні програми, які дозволяють візуалізувати запланований інтер'єр. До того ж комп'ютерне моделювання дозволяє уникнути помилок у розрахунку розмірів та габаритів. А професійні будівельники втілять у життя всі ідеї та задуми, які ви виберете серед тих, що запропонували наші дизайнери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.