Різновиди фільтрації води: вибираємо фільтри для ванної
Невід'ємною складовою сучасного інтер'єру є побутова техніка та сантехніка. А для їхньої коректної та довговічної роботи необхідна якісна вода. І ось тут часто виникає проблема, бо водопровідна вода в Україні, і зокрема у Харкові, не вирізняється високою якістю. Тому застосування систем фільтрації є не просто правилом хорошого тону, а життєвої необхідністю. Причому йдеться навіть не про питну воду (тут питань не виникає), а саме про побутову. Для її очищення застосовують різні системи фільтрації води та фільтри для ванної.
Різновиди фільтрації води.
Головна проблема водопроводу – застарілі комунікації. Тому в квартиру вода надходить не тільки з додаванням хлору та органічних домішок, але і з безліччю механічних суспензій. До того ж, вода містить солі жорсткості, які ми можемо явно спостерігати у вигляді накипу та білого нальоту. Всі ці чинники негативно позначаються на функціонуванні побутової техніки, сантехніки. Забруднена вода, яка використовується навіть у побутових цілях, може негативно відбиватися і на здоров'ї.
Щоб очистити побутову воду на різних етапах, можна застосовувати фільтраційні системи:
- фільтри механічного очищення;
- фільтри для душу;
- магнітні фільтри.
Механічні фільтри
Головний бар'єр на шляху забрудненої води у квартиру – це, звичайно, фільтри механічного очищення. Вони затримують тверді нерозчинні частинки, попереджаючи поломки та передчасне зношування сантехніки, побутової техніки, водонагрівачів та їх основних елементів. Фільтруючі елементи механічних фільтрів (картриджі) – змінні, вони мають певний експлуатаційний ресурс, після чого вимагають заміни. Як правило, картриджі виконані із пластику або поліпропілену – ці матеріали чудово затримують механічні забруднення. Одні картриджі можна відновлювати (промиваючи проточною водою), інші – потребують періодичної заміни.
Рекомендується встановлювати магістральні фільтри механічної очистки на гарячу та холодну воду на етапі ремонту у ванній або при покупці нової побутової техніки, яка працює з водопровідною водою. Важливо визначитися з вибором до ремонту, оскільки встановлення більшості фільтраційних систем потребує врізання у водопровід. При складанні дизайн-проекту на ремонт обов'язково враховується можливість встановлення магістральних фільтрів.
Магнітні фільтри
Щоб знизити жорсткість води та захистити побутову та водонагрівальну техніку додатково рекомендується використовувати магнітні пом'якшувачі. Пристрої є невеликими блоками прямокутної або циліндричної форми, які встановлюються безпосередньо перед побутовою технікою. Врізання в систему не потрібно, тому поставити магнітний фільтр можна будь-коли під час або після ремонту.
Фільтр для душу
Тим, хто дбатиме не лише про побутову техніку, а й про власне здоров'я, можна порекомендувати фільтри для душу. Вони є невеликим блоком або трубочкою, яка встановлюється безпосередньо на душовий шланг. Різноманітність форм та експлуатаційних характеристик, представлених у різних виробників, дозволяє без проблем підібрати фільтр для душу. Головне призначення такого пристрою: очищення води від хлору. Завдяки фільтру:
- підвищується пінна здатність шампуню та мила;
- усувається запах хлору під час використання душу;
- знижується сухість шкіри та подразнення.
Вибір фільтраційних систем на етапі планування ремонту
Якщо ви плануєте встановити магістральні побутові фільтри для ванної або комплексну систему водоочищення в квартирі, бажано передбачити таку можливість до ремонту ванної кімнати або квартири загалом. В іншому випадку вам доведеться відкривати доступ до труб, через що може постраждати естетика ремонту у ванній кімнаті.
Щоб згодом не довелося переробляти ремонт – уважно поставтеся до проекту дизайну ванної кімнати. А краще – довірте професіоналам. Фахівці ремонтно-будівельної компанії Trofimov знають, що в питаннях ремонту не існує незначних дрібниць. Тому ретельно підходять до всіх його етапів – від дизайн-проекту до безпосередньо ремонтних робіт.