10 ошибок в ремонте

10 помилок у ремонті ванних кімнат

10 помилок у ремонті

У будь-якому будинку або квартирі завжди є окремий туалет і ванна кімната, або суміщений санвузол. Зазвичай їх намагаються облаштувати так, щоб рідше згадувати про ремонт - але час від часу доводиться міняти сантехніку, перекладати комунікації, прибирати старе оздоблення і наново впорядковувати все. На жаль, нерідко ремонт ванної кімнати супроводжується позаплановими витратами та втратою часу. Ми розповімо вам про найпоширеніші 10 помилок у ремонті ванних кімнат.

  1. Кількість та розкладка плитки. Те саме стосується й інших видів оздоблення. Намагаючись заощадити, багато хто старанно розраховує, буквально поштучно, скільки їм знадобиться плитки на ванну кімнату. А потім може статися будь-що: при транспортуванні частина плитки отримає дефекти або взагалі розіб'ється, вже під час обробки стін і підлоги укладання плитки найнятим майстром буде виконано неякісно або із застосуванням невідповідних матеріалів. Насправді точні розрахунки ні до чого: запас має бути завжди, на випадок ушкоджень. А ось розкладкою та укладанням повинен займатися кваліфікований спеціаліст, чим досвідченішим – тим краще.
  2. Неправильне підведення комунікацій. Виводи труб водопроводу та каналізації повинні точно позиціонуватись по висоті. З основи можна і пересунути сантехніку перед монтажем, а ось зайва або недостатня висота додасть клопоту з підключенням. Найчастіше такі помилки відбуваються при зміні напряму підключення: наприклад, був унітаз підлоговий, а при заміні господарі схотіли настінний, і довелося перекладати труби. Або так: вибрали також підлоговий, але іншої конструкції – до старих виводів не підключається.
  3. Помилки при встановленні ванни та/або піддону в душі. У таких випадках не треба вірити рекламі, що це нібито зовсім просто і може зробити будь-хто. Так, може, але користуватись буде недовго. Професійний ремонт ванної кімнати – гарантія відсутності проблем на роки вперед. Сучасна сантехніка виготовляється з досить високою точністю і малим запасом міцності, в розрахунку саме на професійний підхід. Будь-які помилки при монтажі можуть призвести до швидкого вичерпання цього запасу – а полагодити за гарантією вже не вийде.
  4. Відсутність гідроізоляції. Завидні властивості розрекламованого оздоблення нових видів спокушають обійтися без ретельної ізоляції ванної кімнати. Люди просто не замислюються, що захист від вогкості повністю лягає на це оздоблення, а будь-які помилки при монтажі чи пошкодженні в процесі користування відразу завдадуть шкоди – адже загальної базової гідроізоляції немає.

До чого веде передчасне укладання плитки?

 1. Слабка вентиляція або її відсутність. Плануючи ремонт ванної кімнати, власники житла не завжди згадують про загальний ремонт будинку, при якому змінювалися інженерні мережі та вентиляція. Якщо система стала іншою – наприклад, витяжною замість припливної – це треба враховувати при ремонті ванної кімнати, інакше з'явиться постійна вогкість і неприємний запах. Ще гірше, якщо при укладанні плитки будуть повністю або частково перекриті повітроводи – навіть система, що працює нормально, відразу отримає зайве навантаження.
 2. Відмова від сушки для рушників. Типова ситуація: вирішили, що вона не потрібна (набрид дизайн, місця мало і т.п.), покрили стіни плиткою - а потім з'ясувалося, що все-таки важко обходитися без цього пристрою. Доведеться збивати обробку, штробити стіни під кабель та/або труби, підключати сушарку для рушників і класти плитку заново.
 3. Проблеми з доступом до мереж. Потрібно завжди пам'ятати, що будь-яке оздоблення, у т.ч. Укладання плитки - це самий фінал ремонту. Перед цим обов'язково перевіряється, чи є вільний доступ до труб, вентилів, кабелів, розподільних коробок та ін. Недарма для санвузлів давно фальшстінки придумані.
 4. Проблеми із звукоізоляцією. Часто забувають не зробити взагалі, та заздалегідь перевірити її ефективність. Якщо перше застосування каналізації трапиться, коли весь ремонт санвузла вже закінчено (і укладання плитки теж) – бюджетних способів знизити шум від стояка не буде.
 5. Нестача розеток. Актуальна проблема при купівлі нової побутової техніки: нема куди підключитися. Доводиться чи подовжувачі купувати, чи влаштовувати косметичний ремонт після монтажу додаткових розеток. Тому завжди краще заздалегідь проектувати хоч одну про запас, у кожній кімнаті – і у ванній теж.
 6. Ніде покласти речі. А місце та кріплення для шафок, поличок та тумбочок хто мав передбачити? Плюс усілякі гачки, вішалки, стійки тощо. Це ще один аргумент на користь професійного виконання ремонту та типових проектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.