10 помилок у ремонті ванних кімнат
У будь-якому будинку або квартирі завжди є окремий туалет і ванна кімната, або суміщений санвузол. Зазвичай їх намагаються облаштувати так, щоб рідше згадувати про ремонт - але час від часу доводиться міняти сантехніку, перекладати комунікації, прибирати старе оздоблення і наново впорядковувати все. На жаль, нерідко ремонт ванної кімнати супроводжується позаплановими витратами та втратою часу. Ми розповімо вам про найпоширеніші 10 помилок у ремонті ванних кімнат.
-
- Кількість та розкладка плитки. Те саме стосується й інших видів оздоблення. Намагаючись заощадити, багато хто старанно розраховує, буквально поштучно, скільки їм знадобиться плитки на ванну кімнату. А потім може статися будь-що: при транспортуванні частина плитки отримає дефекти або взагалі розіб'ється, вже під час обробки стін і підлоги укладання плитки найнятим майстром буде виконано неякісно або із застосуванням невідповідних матеріалів. Насправді точні розрахунки ні до чого: запас має бути завжди, на випадок ушкоджень. А ось розкладкою та укладанням повинен займатися кваліфікований спеціаліст, чим досвідченішим – тим краще.
- Неправильне підведення комунікацій. Виводи труб водопроводу та каналізації повинні точно позиціонуватись по висоті. З основи можна і пересунути сантехніку перед монтажем, а ось зайва або недостатня висота додасть клопоту з підключенням. Найчастіше такі помилки відбуваються при зміні напряму підключення: наприклад, був унітаз підлоговий, а при заміні господарі схотіли настінний, і довелося перекладати труби. Або так: вибрали також підлоговий, але іншої конструкції – до старих виводів не підключається.
- Помилки при встановленні ванни та/або піддону в душі. У таких випадках не треба вірити рекламі, що це нібито зовсім просто і може зробити будь-хто. Так, може, але користуватись буде недовго. Професійний ремонт ванної кімнати – гарантія відсутності проблем на роки вперед. Сучасна сантехніка виготовляється з досить високою точністю і малим запасом міцності, в розрахунку саме на професійний підхід. Будь-які помилки при монтажі можуть призвести до швидкого вичерпання цього запасу – а полагодити за гарантією вже не вийде.
- Відсутність гідроізоляції. Завидні властивості розрекламованого оздоблення нових видів спокушають обійтися без ретельної ізоляції ванної кімнати. Люди просто не замислюються, що захист від вогкості повністю лягає на це оздоблення, а будь-які помилки при монтажі чи пошкодженні в процесі користування відразу завдадуть шкоди – адже загальної базової гідроізоляції немає.
До чого веде передчасне укладання плитки?
- Слабка вентиляція або її відсутність. Плануючи ремонт ванної кімнати, власники житла не завжди згадують про загальний ремонт будинку, при якому змінювалися інженерні мережі та вентиляція. Якщо система стала іншою – наприклад, витяжною замість припливної – це треба враховувати при ремонті ванної кімнати, інакше з'явиться постійна вогкість і неприємний запах. Ще гірше, якщо при укладанні плитки будуть повністю або частково перекриті повітроводи – навіть система, що працює нормально, відразу отримає зайве навантаження.
- Відмова від сушки для рушників. Типова ситуація: вирішили, що вона не потрібна (набрид дизайн, місця мало і т.п.), покрили стіни плиткою - а потім з'ясувалося, що все-таки важко обходитися без цього пристрою. Доведеться збивати обробку, штробити стіни під кабель та/або труби, підключати сушарку для рушників і класти плитку заново.
- Проблеми з доступом до мереж. Потрібно завжди пам'ятати, що будь-яке оздоблення, у т.ч. Укладання плитки - це самий фінал ремонту. Перед цим обов'язково перевіряється, чи є вільний доступ до труб, вентилів, кабелів, розподільних коробок та ін. Недарма для санвузлів давно фальшстінки придумані.
- Проблеми із звукоізоляцією. Часто забувають не зробити взагалі, та заздалегідь перевірити її ефективність. Якщо перше застосування каналізації трапиться, коли весь ремонт санвузла вже закінчено (і укладання плитки теж) – бюджетних способів знизити шум від стояка не буде.
- Нестача розеток. Актуальна проблема при купівлі нової побутової техніки: нема куди підключитися. Доводиться чи подовжувачі купувати, чи влаштовувати косметичний ремонт після монтажу додаткових розеток. Тому завжди краще заздалегідь проектувати хоч одну про запас, у кожній кімнаті – і у ванній теж.
- Ніде покласти речі. А місце та кріплення для шафок, поличок та тумбочок хто мав передбачити? Плюс усілякі гачки, вішалки, стійки тощо. Це ще один аргумент на користь професійного виконання ремонту та типових проектів.