Система антипротікання води – страховка від домашнього потопу.
Погано закритий кран, несправна пральна або посудомийна машина. Це лише невеликий перелік причин, через які може залити квартиру. Причому не лише вашу, а й сусідську. Уникнути цих неприємних моментів може допомогти сучасний пристрій – система антипротікання води. Комплекти захисту від потопу з'явилися нещодавно, але вже завоювали популярність серед фахівців ремонтної та будівельної сфери. Ми також рекомендуємо своїм клієнтам встановити систему антипротікання ще на етапі ремонту в квартирі. Це допоможе уникнути всіх неприємностей, пов'язаних із затопленнями.
Що таке система антипротікання води
Стандартна система захисту складається з кількох основних елементів. До них відносяться:
- датчики протікання води;
- блок керування;
- кран автоматичного перекриття.
Датчики протікання встановлюються у тих місцях, де теоретично може виникнути протікання. До таких відносяться будь-які прилади та пристрої, що працюють з водою. Це пральні та посудомийні машини, бойлери, ванни, умивальники. При контакті з водою датчик спрацьовує і подає сигнал блоку управління. У ньому спрацьовує програма, яка передає сигнал на електропривід шарового крана або електромагнітний швидкозапірний клапан. Система споживає зовсім небагато електроенергії – близько трьох ват у режимі очікування, та 12 при спрацьовуванні.
Як встановлюється антипротечка у квартирі.
Схема розташування приладу та його елементів розробляється з урахуванням індивідуальних особливостей квартири. А так само і того, як у ній розташовані місця з високою ймовірністю протікання. У стандартному комплекті не завжди може бути достатньо довжини проводів, тому може знадобитися наростити їх. Якщо ви плануєте встановлення захисту від протікання під час ремонту – доцільне підпільне розташування системи. По-перше, воно не впливає на естетику ванної кімнати, а по-друге, датчики не будуть подавати помилкові сигнали (через підвищену вологість у приміщенні). Провід системи можна заховати в стиках плитки або під нею.
Якщо система захисту від протікання встановлюється після ремонту, то, швидше за все, доведеться вибрати підлоговий варіант, щоб не руйнувати плитку та інші покриття. При цьому датчики встановлюють на відстані 2-3 мм над підлогою (електродами донизу). Коли на підлозі з'явиться вода, вона дістане до датчика, він подасть сигнал на захисний механізм для відключення вентиля. Також можна вибрати бездротову систему, однак, вона коштує значно дорожче за провідну. Але якщо порівнювати ціну ремонту та пристрою, що захищає від протікання – то вибір очевидний.
Квартиру можна і потрібно захистити від можливого затоплення – і для цього достатньо встановити набір захисту. Ви напевно чули про системи «розумний будинок», і захист квартири від затоплення відноситься до однієї з найпопулярніших складових. Фахівці ремонтно-будівельної компанії «Trofimov» допоможуть вам вибрати та встановити захист від протікання (у Харкові). Подбайте про збереження свого ремонту ще на етапі його планування!