Правильно пофарбувати стелю може будь-яка людина, навіть якщо їй доведеться цим займатися вперше. Якість обробки залежить від властивостей матеріалів, інструментів та виконання технології проведення робіт. Крім цього, слід відповідально підійти до підготовки поверхні, яка має бути заздалегідь очищена від пилу, бруду та жирових відкладень.

Вибір валика для фарбування

Щоб пофарбувати стелю однотонно, рівномірно і без розводів, слід звернути увагу на грамотний вибір інструменту. Краще заздалегідь відмовитися від пензля, оскільки фарбування валиком має низку переваг.

До них належить:

  • однорідне нанесення лакофарбових матеріалів (ЛКМ);
  • велика площа покриття за один прохід;
  • великий вибір виробів різної конфігурації та матеріалу виготовлення.

У продажу представлені типи малярних інструментів:

  1. Поролонові. Відрізняються хорошим поглинанням, але при натисканні залишають на поверхні бульбашки повітря. Швидко зношуються під час роботи на шорсткій основі. Плюс є доступною ціною.
  2. Велюрові. Дещо дорожче і міцніше за поролонові аналоги. Відмінно показують себе при фарбуванні рівної основи. Через недостатню довжину волокон можуть залишати пропуски на пористих поверхнях.
  3. Ворсисті. Поєднують у собі відмінний набір та утримання фарби, повну обробку нерівних площин та кутів.

При виборі валика необхідно звертати увагу на такі критерії:

  • властивості стелі;
  • м'якість ролика;
  • еластичність матеріалу;
  • густота та плинність ЛКМ;
  • розмір та твердість шва;
  • міцність волокон на тканині.

Щоб провести ремонт в квартирі без ускладнень, слід запастися кількома моделями - з коротким і довгим ворсом для виконання початкового та заключного етапу робіт.

Як подовжити ручку валика

Щоб фарбувати стелю із гіпсокартону, знадобиться драбина або стійка основа у вигляді столу або саморобних козлів. Переміщувати ці конструкції кімнатою не зовсім зручно. Крім цього, існує ризик падіння з висоти при втраті рівноваги. Вирішити ці проблеми можна шляхом встановлення подовжувача. Стандартний валик оснащений порожнистою рукояткою з отвором для фіксатора.

Варіанти подовження ручки такі:

  1. Телескопічний пристрій, який продається в господарських магазинах. Виріб легкий, має достатній запас міцності, не гнеться при навантаженні. Наявність затяжної гайки посередині дозволяє швидко і без зусиль змінювати довжину пристрою.
  2. Дерев'яна ручка від ручного садового інструменту. Розтруб на валику відповідає розмірам сапки та граблів, тому проблем з припасуванням не виникає. Фіксація проводиться шурупом через фасонний отвір.
  3. Перші секції старої телескопічної вудки. Вони легкі та міцні, що забезпечує зручність роботи. Щоб трубка щільно сіла у розтрубі, її потрібно обмотати малярною чи ізоляційною стрічкою.

Вибір вирішення проблеми з подовженням визначається асортиментом господарського магазину та вмістом власної комори.

Фарбування стелі водоемульсіонкою

Водоемульсійка вважається ідеальним рішенням для проведення малярних робіт. Склад відрізняється екологічною безпекою, гарною адгезією та легкістю нанесення. Висихання відбувається досить швидко, після чого утворюється рівний матовий шар, що приховує дефекти основи.

Стеля покривається водоемульсійною фарбою за такою методикою:

  1. Підготовка основи. Вона очищається від старої обробки та бруду. Після шпаклівки вибоїн та нерівностей плита обробляється ґрунтовкою. Потім стіни під стельовими плінтусами заклеюються малярною стрічкою, якщо на них вже є оздоблення.
  2. Фарбування кутів, багетів та інших важкодоступних місць.
  3. Встановлення насадки із середнім ворсом. Валік кілька разів прокочується в лотку.
  4. Нанесення смуг із накладенням на 8-10 см на попередню.
  5. Встановлення насадки з довгим ворсом. Нанесення смуг у поперечному напрямку щодо першого шару.

Фарба повинна висохнути за природної температури. Не рекомендується робити протяг і використовувати обігрівачі.

Фарбування акриловою фарбою

Акрилова фарба вважається одним із найкращих матеріалів для покриття поверхонь будь-якого типу та складу. ЛКМ відрізняється екологічною чистотою, гігроскопічністю, довговічністю та гарною покриваністю. Навіть тонкий шар повністю закриває колір основи, незалежно від його насиченості та темряви. Покриття стійке до вологи, легко відмивається побутовими миючими засобами.

Фарбування акриловою фарбою виконується в такій послідовності:

  1. Підготовка базової основи.
  2. Розмішування складу у банці до досягнення однорідності. За потреби додаються пігменти.
  3. Обробка периметру стелі. Тут можна використовувати тонкий пензлик.
  4. Наповнення лотка. Прокочування в ньому насадки, поки вона не просочиться по всьому об'єму.
  5. Нанесення першого шару за паралельним віконним отвором.
  6. Після висихання першого шару нанесення фінішного оздоблення валиком з довгими волокнами.

Якість роботи перевіряється через добу після закінчення. Якщо залишилися прогалини, то виконується нанесення ще одного шару по всій поверхні стелі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.