КАК РАЗДЕЛИТЬ КОМНАТУ НА ДВЕ ЗОНЫ

Вважається, що зонування приміщень – проблеми квартир-студій. Насправді, необхідність розділити кімнати може виникнути і у власників приватних будинків. Робити це слід таким чином, щоб забезпечити комфортне використання кожної зони та створити унікальний дизайн. На щастя, існує безліч способів досягти бажаного.

Як розділити кімнату гіпсокартоном

Установка гіпсокартонної перегородки – економний метод зонування простору. Він несе мінімальне навантаження на несучі опори навіть при встановленні суцільної стіни. Цей варіант дозволить розділити одну кімнату на дві окремі повноцінні квартири. Але якщо спочатку площа приміщення невелика, то подібне рішення може виявитися не дуже вдалим.

Набагато краще з погляду естетики та практичності робити частковий поділ гіпсокартоном. Наприклад, обмежити її за висотою чи шириною. Часто зустрічається варіант перегородки, висота якої трохи більше 0,5-1 м. З одного боку до неї примикає узголів'я ліжка, а з іншого - стіл або диван.

Ще один варіант часткового поділу – передбачити у гіпсокартонній стіні виріз-арку або розсувні двері. В останньому випадку будь-якої миті можна повністю ізолювати кімнату, а в решту часу зберігати відчуття простору.

За допомогою профілю можна створити фігурні стіни. Часто у них передбачаються полички для предметів декору. Таке рішення має кілька переваг. По-перше, перегородка не перенавантажує простір. По-друге, вдається зберегти оптимальний рівень освітлення (хоча без додаткових світильників все ж таки не обійтися). По-третє, створюється цікавіше дизайнерське рішення.

розділити кімнату на дві зони

Поділити на спальню та вітальню

Часто обмежений простір не дає створити повноцінну спальню та залишити достатньо місця для прийому гостей та перегляду телевізора. Здебільшого це стосується однокімнатних квартир чи студій площею менше 20 м2. Однак створити комфортний відокремлений куточок все ж таки можна, якщо знати кілька хитрощів.

Найпростіше розділити приміщення на вітальню та спальню – виділити кожну область своїм кольором. Однак тут важливо знайти оптимальне поєднання, яке б не зіпсувало дизайн інтер'єру. Доповнити його можна, якщо винести одну зону в інший рівень. Наприклад, зробити подіум, на якому розміщуватиметься ліжко. Однак робити це рекомендується лише за умови високої стелі (не менше 3 м).

Легкі повітряні штори допоможуть розділити приміщення і займають мінімум простору. Варіанти оформлення можуть бути різними – від створення пологу навколо ліжка до розміщення карнизу посеред кімнати.

Чи не перевантажити інтер'єр і в той же час розмежувати зони допоможуть конструкції з легких матеріалів - жалюзі, пластик. При необхідності вони швидко і легко зсуваються убік.

Установка перегородки – найрадикальніший спосіб розділити простір. Але тут є варіанти.

  1. Конструкція з профілю та гіпсокартону. Мінус – трудомісткий демонтаж.
  2. Використання як перегородка стелажу, ширми, шафи та ін. Мінус – неможливо досягти повної усамітнення.

Поділити на кухню та вітальню

Для того, що розділити на 2 зони вітальню та кухню існує близько десятка способів.

  • Перегородка. Зустрічаються варіанти із гіпсокартону, скла, пластику. Ще один популярний варіант – використання наскрізних стелажів та етажерки.
  • Барна стійка. Багатофункціональний варіант, у якому створюється додаткова робоча область. Її також можна використовувати як обідній стіл.
  • Подіум. Створює візуальний ефект поділу. Але необхідно враховувати фізичні можливості всіх членів сім'ї.
  • Штори. Відділення одного простору від іншого відбувається лише тоді, коли це потрібно. В решту часу кімната залишається цільною та просторою.
  • Розсувні двері. Мають ті ж переваги, що і штори.
  • Візуальні прийоми. Для поділу кімнати використовують різні матеріали. Наприклад, плитка або натуральний камінь на кухні та ламінат або паркет у вітальні.

Поділити довгу кімнату

Старий квартирний фонд часто містить довгі вузькі кімнати, з облаштуванням яких виникають труднощі. Головні з них – розмістити предмети інтер'єру таким чином, щоб не створити відчуття захаращеності та забезпечити комфортні проходи.

Від стаціонарних перегородок варто одразу відмовитись. Краще замінити їх високими стелажами (в ідеалі зі наскрізними поличками для вільного проходу світлового потоку) або шафою купе. Останній рекомендується вибирати із двостороннім доступом.

Одна з головних умов при зонуванні кімнат – вибирати не надто громіздкі меблі та не перевантажувати дизайн яскравими деталями. У цьому випадку кожна область простору буде комфортною та затишною. Ремонт квартири.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.